Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić pierwszy samochód z salonu w ramach leasingu konsumenckiego, a konkretnie #toyota

Moje pytania brzmią:
- czy różne salony będą oferowały różne rabaty/upusty? Słyszałem historię, że niekiedy opłaca się pojechać do innego salonu (niż ten najbliżej) ponieważ jest szansa na większą zniżkę. Ktokolwiek jest to w stanie potwierdzić? Z automatu dostałem kilkanaście k PLN zniżki, ale to (patrząc po stronie internetowej) raczej standard. Ciekawi mnie czy jest opcja negocjacji ceny?
- w przypadku oczekiwania na import samochodu (obecnie 8 miesięcy czekania), czy zdarzają się sytuacje, że import jest szybciej niż ten maksymalny czas oczekiwania?

Chciałbym zweryfikować zasłyszane historię oraz to co mówił mi diler. Będę wdzięczny za opinie.

#samochody #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: tak, różne salony mają inne oferty, różnice bywają naprawdę spore, więc warto zrobić objazdówkę po salonach.
Na chwilę obecną patrząc na sytuację na świecie to raczej możliwe jest, że czas oczekiwania się wydłuży.
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: Wiele z tych historii może być nieaktualnych, bo o ile jeszcze z rok, pół temu szło dostać grube rabaty to teraz już raczej wszędzie dają takie same.
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: teraz Ci nikt nie da rabatu prócz tego „standardowego” na stronie i kół zimowych. Auta schodzą na pniu i trzeba na nie czekać parę miesięcy. Niestety nie ma pola do popisu.
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: Miras robi się to tak, ze jeździsz po salonach i prosisz żeby Ci wydrukowali ofertę, a potem szantażujesz sprzedawców. Pojedź np do opla albo skody, Nissana i weź jakąś ofertę później podjedź do Toyoty. Sprzedawcy żyją z prowizji a na pewno mają jakiś target sprzedażowy. Możesz też spróbować kupić coś poleasingowego
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: Wyślij maila do różnych dealerów z opisem co dokładnie chcesz i jaką cenę mogą zaoferować. U mnie inna marka, ale puściłem 1 uniwersalnego maila ze wszystkimi w BCC, różnica między najtańszym, a najdroższym to bodajże 14k było xD Plus jeden salon przyznał się do zorientowania się że poszło masowe zapytanie.

Teraz natomiast rabaty będą niższe, czy w ogóle - zależy od marki i modelu. Niektóre nadal dają, tylko słabsze, niektóre
  • Odpowiedz
@Bogeson: @Zaprzeczacz: Na samochód poleasingowy nie dostaniesz takiej dobrej oferty jak na nowo rejestrowany. Biorąc samochód poleasingowy na leasing konsumencki w tym samym czasie musisz spłacić większą część wartości auta więc niższa rata wyjdzie dla auta nowego z tego samego segmentu. Tak, dokładnie tak właśnie jest ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Zaprzeczacz: zdobądź ofertę na finansowanie od salonu i wyślij ja do Carsmile. Mi załatwili dużo lepsze warunki, są pośrednikiem, finansuje BNP w programie Arval. Polecam. Maja najem, kredyt i leasing.

Edit: na czas oczekiwania dostaniesz na dobrych warunkach najem średnioterminowy.
  • Odpowiedz