Wpis z mikrobloga

#cukrzyca

jak wyląda życie z librą? można normalnie chodzić na siłownie i to nie odpadnie? jutro pierwszy raz zakładam i teraz zaczynam się właśnie zastanawiać i myśleć o tym
  • 10
  • Odpowiedz
@Szyminho: Chodzę trzy razy w tygodniu na siłownię i zazwyczaj trzyma się prawie cały miesiąc.
Od samego miejsca wkłucia będzie zależeć, czy przy ćwiczeniach na triceps będzie problem. Najlepiej wyprostuj rękę, żeby napiąć triceps i sprawdź, które miejsca zmieniają kształt, a które są niezmienne.
Teraz mam już 27 dzień i sensor trochę się poodklejał, ale trzyma się i są wciąż poprawne pomiary.
Jak jest zimno to nie ma problemu, gorzej jest w lecie, jak człowiek się cały czas poci. W sierpniu miałem przypadek, że sensor sam odpał po 3 dniach, a kolejny po 7 dniach. Nie było problemu z reklamacją i dostałem nowe sensory.

Jeśli chodzi o zakładanie, to ja zawsze pierw biorę prysznic, następnie czekam około godzinę, żeby dobrze wyschnąć. Gazikiem z spirytusem przecieram miejsce, w którym będzie sensor i czekam, aż to miejsce wyschnie. Przy zakładaniu sensora dość mocno dociskam go, a po odczepieniu tego "insertera" dokładnie palcem dociskam ten wystający "plaster" w
  • Odpowiedz
@Szyminho: Jak ma się trochę włosów tam gdzie wbijasz to warto je zgolić. Ja ogólnie zawsze odtłuszczam skórę alkoholem i dopiero potem wbijam. I w sumie nigdy nie używałem tejpów do libre ( ͡ ͜ʖ ͡)
Sprawa ma sie inaczej z guardianem (cgm) od Medtronic; tam tejpy muszą być
  • Odpowiedz
@Szyminho: Na fb jest grupka Droplet i tam znajdziesz wszystkie informacje.
Ogólnie w sklepie (link do sklepu znajdziesz pewnie na grupie) kupujesz apkę iDroplet, ja jak kupowałem to jej koszt wynosił chyba $4, więc zwraca się już przy pierwszym sensorze.
Po kupnie dostajesz dostęp i pobierasz apk, instalujesz na telefonie (telefon musi mieć NFC).
Nie wiem jak inni z tego korzystają, ale ja robię to tak:
Przez cały czas korzystam
  • Odpowiedz
@Szyminho: nie wypowiem się na temat libry ale aktualnie używamy Dexcom G6 i jest naprawdę spoko. Syn dużo się czołga, tarza na podłodze czy bawi na placach zabaw często mocno dociskając miejsce wkłucia sensora i nic się z tym nie dzieje. Dorosły który idzie na siłownię i raczej nie powinien się tym przejmował wcale.
  • Odpowiedz