Wpis z mikrobloga

@dasfddklfdslkfkx: nie wiem czy pasuje, ale koze daloby sie w taka ramke wlozyc wylacznik w jedno gniazdo, w drugie gniazdko i połączyć


@Strigiformesman: Pomału myślę iść w tę stronę. Może udałoby się to zrobić w miarę estetycznie. Ale to takie kombinowanie, najlepiej jeśli już producent o tym pomyślał i mamy gotowy kompletny produkt.

gniazdko jakie chcesz i do tego przekaźnik smart w puszkę pod


@Bad_Wolf: @fishery: Lubię różne
@Bad_Wolf: Z Schuko znalazłem parę takich gniazd w google i nawet względnie ok wyglądają. Ostatecznie w miejscu o którym myślę też może być, ale to taki kompromis. Wolałbym "polskie" gniazdko zamontować.

Dla typu francuskiego jak na razie znalazłem tylko takie natynkowe: Gniazdo pojedyncze Scame Unibox 230V IP40 z wyłącznikiem natynkowe. Jak do garażu to bym brał;)
dasfddklfdslkfkx - @Bad_Wolf: Z Schuko znalazłem parę takich gniazd w google i nawet ...

źródło: comment_1643203554PyV1Z2yeZ7EqYJvBHTuAdT.jpg

Pobierz
@dasfddklfdslkfkx: Gniazdo zawsze zajmuje jedną pozycję, włącznik możesz wsadzić obok, wtedy zakładasz podwójną ramkę (gniazdo + włącznik). W standardowym gnieździe pojedynczym nie ma miejsca na zamontowanie włącznika obslugiwanego ręką.
@mrKoval: Już ktoś wyżej to samo pisał, ale nie przekonuje mnie ten brak miejsca. Przecież są gniazda podwójne. Nie da się zrobić analogicznie lekko przesunięte pojedyncze zyskując miejsce na włącznik?
Ostatecznie niech i tam sobie wymaga podwójnej puszki. Bo jakichś niestandardowych rozwiązań to rozumiem, że producenci raczej będą unikać.

Można też pójść w inną stronę i zrobić je grubsze, wystające bardziej ze ściany. Kwestia estetyki. W polskim necie sprzed 10 lat
dasfddklfdslkfkx - @mrKoval: Już ktoś wyżej to samo pisał, ale nie przekonuje mnie te...

źródło: comment_1643237343lVllNPYiRBYx8jQ4wHVgqq.jpg

Pobierz