Wpis z mikrobloga

Jakie są stawki i jak wygląda rekrutacja na interna do samsunga? Dlaczego samsung, bo chciałbym pracować typowo nad czymś mlowym i w sumie obecnie oferty są chyba tylko od samsunga, bo większość to już chce seniorów.
Szczerze to głównie myślałem o Internship - Computer Vision Intern in Visual Computing Team ale moja wiedza z CV to obecnie są raczej typowo teoretyczne rzeczy DL, nie używałem jeszcze OpenCV, ewentualnie Internship - Natural Language Processing Intern in Artificial Intelligence Team, bo tutaj widzę, że raczej spełniam ich wymagania. Ktoś? Coś?
#programowanie #naukaprogramowania #staz #programista15k #machinelearning #samsung #warszawa
  • 16
  • Odpowiedz
@agsbajahs: o stawkach nie powiem, bo odpadłem na pierwszym etapie: codility z algorytmów, na serio dosyć trudne problemy (powiedzmy medium+ na leetcode, chyba że akurat mi takie wylosowało, a ja mega szefem z nich nie jestem) godzina czasu, trzy zadania (2 były takie większe, jedno krótsze, chyba na rozgrzewkę)
  • Odpowiedz
@agsbajahs: Na temat rekrutacji się nie wypowiadam, bo jak tam pracowałem w latach 2014-2016 to była zupełnie inna niż obecnie. Co do Samsunga jako takiego - wszystko zależy od zespołu do którego trafisz. Ja miałem super zespół i nauczyłem się ogromu rzeczy, które były podbudową całej mojej przyszłej kariery (to była moja pierwsza praca). Z tego co wiem w zespołach AI/ML etc. w Samsungu też jest całkiem fajnie.

Kolejny plus stażu,
  • Odpowiedz
@agsbajahs: dużo się nie przygotowywałem ale sporo było pytań algorytmicznych, matematycznych i statystycznych - ale to był dział gdzie rozwijali bixby, rekrutujący byli akurat tez po PW, jeden nawet z mojego wydziału wiec potem rozmowa zeszła na takie uczelniane tematy
  • Odpowiedz