Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Kempes: @krzych0: Raczej zawsze taki rzeczy robi się z założeniem że potencjalnie chcesz to wykorzystać w sądzie, tutaj jeszcze dodatkowo jest sprawa polityczna. Tym bardziej zatem chcesz zabezpieczyć oryginalny nośnik/urządzenie - co jeśli inna grupa zrobi teraz analizę z której wyniknie coś innego? Co jeśli ktoś zmieni dowody i na tej podstawie będzie chciał unieważnić wyniki? No generalnie praktyką w branży jest że jednak to oryginalne urządzenie zabezpieczasz 'for the
@Lynxu no fajnie ale pokaż mi jak zrobisz kopie binarna na iPhone, nie wiem czy tryb DFU zezwala na coś takiego. Myślę że biegłych z licencją na soft który to potrafi (i jednoczesnie zachowa zasady chain of custody) w PL można policzyć na palcach jednej ręki.
@Kempes: No właśnie o to chodzi że musisz ufać że backup został wykonany poprawnie i nadal nie masz chain of custody i danych źródłowych. Więc wszystko co napisałem wcześniej nadal jest problemem
@R4vPL: Zgadzam się że to delikatna robota i pewnie nie ma wiele takich organizacji, ale wg mnie to jest dokładnie jeden z tych kejsów gdzie robiłoby to sens (jak dla mnie jeżeli cała akcja się potwierdzi to materiał