Wpis z mikrobloga

Ktoś bawił się może w prosty system magazynowy w arkuszu kalkulacyjnym? Nie potrzebujemy niczego więcej niż excel, chodzi o ewidencję z kilkunastu / do 50 max pozycji na magazynie głównym i przesunięcia między mniejszymi, bez potrzeby produkowania papierologii typu wuzetki. Nie wiem za bardzo jak to ugryźć żeby sobie rozplanować budowę takiej bazy danych, czy bardziej tabela jako podstawa i obsługa na tabeli przestawnej, czy od razu na komórkach. Mam w głowie rozwiązania typu jakaś komórka na innej karcie w której jest podsumowanie stanu magazynowego we wszystkich magazynach, i żeby potem przy ewentualnych pomyłkach i podliczaniu kolejno sum z innych magazynów, jeśli równałoby się to ponad tamten stan, to żeby #!$%@?ć formatowanie warunkowe z kolorem komórki na czerwono. No ale wolałbym jakieś konkretne i sprawdzone porady z doświadczenia. Widziałem też szablony na stronie Microsoftu gdzie pobiera się gotowe już arkusze pod tego typu rzeczy, ale jakoś żaden mi nie spasował.

Ktoś ma jakieś porady i pracował na takim czymś?

#pracbaza #bazadanych #korposwiat #excel
  • 4
@cohontes: nie, wszystko ręcznie, to ma być czysto pod narzędzia i materiały budowlane. Nie prowadzimy żadnej hurtowni ani sklepu czy magazynu więc to nie będzie 100 operacji dziennie tylko raz na tydzień się coś będzie zmieniało.