Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z produkcją muzyki elektronicznej i remiksami.

Szczególnie lubię klimaty Arjunadeep, Lane8, Cercle i dawnego Boiler Rooma (Solomun, Moderat). Nie mam szczególnego talentu muzycznego, jestem po 30, mam ograniczony czas (3 godziny tygodniowo?), chcę się z tym pobawić głównie dla własnej frajdy i zgrywania DJa (oczywiście z wyczuciem, bez dramatycznych wygibasów przy konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

- Jakim oprogramowaniem powinienem pobawić się na starcie?
- Jakie pozycje książkowe/kanały na YT do nauki polecacie?
- Ile godzin powinienem poświęcić, by były widoczne pierwsze sensowne efekty pracy?
- Czy jest jakiś sprzęt (jedno lub kilka urządzeń) w budżecie do 2000 złotych, które warto mieć na tym poziomie?

#pytanie #muzyka #muzykaelektroniczna #techno #boilerroom #idm #edm #ambient #produkcjamuzyki #dj

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eef91067af85000aa7bd29
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę ...
źródło: comment_1643107695AMmsUuA41w5SNt6vhPFZXH.jpg
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: dla studio do tego masa poradników na YT i jeszcze więcej spędzonego czasu na pracy w fl studio. Ja swego czasu bawiąc się w fl na sam słuch po paru tygodniach byłem w stanie tworzyc własne produkcje i według znajomych brzmiało to całkiem dobrze, jedynie miks i mastering nie do zrobienia w domowych warunkach
@SOIOWER: „Miks i master nie do zrobiona na chacie” większość utwór które masz w radiu są miksowane w praktycznie domowych warunkach albo w studiach z gowniana adaptacja akustyczna xD już nie wspominając o gatunku edm.
@MrXavery: chodziło mi tutaj, że sam nie jestem w stanie tego zrobić dobrze, mam za słaby sprzęt albo za dobre ucho, bo nigdy nie byłem zadowolony z tej części "produkcji"