Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś czy według nowego taryfikatora zwiększyły się mandaty dla pieszych za brak odblasków? I czy ktoś w końcu zacznie to respektować i karać tych idiotów bez wyobraźni, myślących, że jak mają pierwszeństwo to są nieśmiertelni? 40km/h na ograniczeniu do 50km (nie dało się normalnie jechać bo co chwilę jakaś studzienka) i na nieoświetlonych pasach po 18 wychodzi on... #!$%@? assasyn na czarno ubrany z kapturem na głowie, zlewa się z otoczeniem. Powie mi ktoś dlaczego ja mam ponosić odpowiedzialność za jego życie skoro on ewidentnie nie chce żyć i swojego życia nie szanuje? Powie mi jakiś pieszy czy ciężko sobie wyobrazić, że ktoś autentycznie może cie nie widzieć po zmroku i czy ciężko jest sobie wyobrazić, że w starciu z samochodem to ktokolwiek miałby rację, martwy lub połamany na 100% wyjdzie pieszy? Noście to odblaskowe gówno na ramieniu a nie się bawicie w ninje. Dajcie się zauważyć jak już musicie cali na czarno się ubrać na spacer. To, że mieszkasz w mieście nie znaczy, że każde pasy są zajebiście oświetlone a i lampy często gęsto są #!$%@?. #kierowcy #bekazpodludzi #torun #drogi #polskiedrogi #auta #samochody
  • 10
@Suchutkowy: W ogóle dla mnie odblaski powinny być obowiązkowe po zmroku wszędzie. To tak wiele daje. Różnica z takim gównianym paskiem na rękę a bez jest gigantyczna. Nawet w mieście. Oświetlenie LED nie jest poustawiane tak gęsto jak powinno przez co są miejsca jaśniejsze i ciemniejsze. Ludzie w PL lubią szare/czarne kolory, więc #!$%@? ich widać. Żeby chociaż odblask na butach był.
@Reanef nie mówię, że piesi nie powinni mieć pierwszeństwa ale żeby im ustąpić muszę wiedzieć, że tam są a nie jak mi wychodzi na zderzenie. Ktoś dał dupy z tymi przepisami jak tylko za przechodzenie pod szlabanem. Dać jakieś uprawnienia straży miejskiej i na tych patrolach niech wystawiają za brak odblasków po zmroku a nie tylko przeganiają bezdomnych. Może dzięki temu któryś wróci do żony i dzieci a nie pojedzie na zwiedzanie
@KopecyFan tak, ja to wiem. Sytuacja dotyczy zabudowanego. W zabudowanym też są miejsca gdzie chociażbym się toczył 20/h to czarnego mumina zobaczę dopiero na pasach. W Toruniu jest w sumie pełno takich miejsc. Odblask to kwestia kilku złotych. Powinni to zmienić i piesi powinni zdać sobie sprawę, że ich też dotyczy zasada ograniczonego zaufania bo od kiedy się brzęczy, że już bezwzględnie mają pierwszeństwo i trzeba się zatrzymać im na pasach to
W zabudowanym też są miejsca gdzie chociażbym się toczył 20/h to czarnego mumina zobaczę dopiero na pasach.


@Suchutkowy: Dlatego przed każdym przejściem zwalniam tak, żeby w razie czego się bezpiecznie zatrzymać. Zwłaszcza po zmroku i zimą kiedy powietrze jest mało przejrzyste, i ogólnie mało co widać. Póki co nikogo jeszcze nie potracilem więc chyba ta metoda się sprawdza
@KopecyFan no niestety tak. Mnie w szkole nauki jazdy uczyli, że tramwaj zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo ale wjeżdżający na rondo nie ma i mimo to lepiej się toczyć, dać takiemu przejechać albo nawet przepuścić bo tak na prawdę nie wiesz czy motorniczy się nie zapatrzył czy coś. Co mi po tym, że będzie to z jego winy jak może mnie zabije bo w starciu osobówki z tramwajem to jestem bez szans.