Wpis z mikrobloga

@Lolenson1888 mój ojciec opowiadał, że jak podpisywałem coś takiego przed komunia to pytałem, czy można podpisać na dłużej niż do 18. Wytrzymałem do 12 roku życia, wtedy wypiłem pierwsze p--o. Pierwszy raz się upiłem w wieku 13 lat.
  • Odpowiedz
Poczucie winy, mówi to Panu coś Panie @Lolenson1888: ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KK jako instytucja religijna za pomocą poczucia winy sprawuje rząd dusz. To trzyma wiernych - wszechobecny grzech, jego przebaczenie, następny grzech, kolejne przebaczenie i tak w kółko.

Wszystko to dzięki przeogromnej mocy spowiedzi i przystąpienia do komunii świętej.
Nie jest aż tak istotne jakie to grzechy, czy
  • Odpowiedz
co k---a? Skąd Ci się temat sprzedaży uroił, zupełnie nie kminię


@Kremufka2137: nie rób fikołków, bo sugerujesz że to kościół wkręca młodym konieczność abstynencji do czasu osiągnięcia pełnoletności, o tym jest ten wątek - tymczasem wyobraź sobie że zakaz nie wynika z przyrzeczenia złożonego w kościele, tylko k---a z tego jaki wpływ mają u----i na rozwijające się dziecko
  • Odpowiedz
@szad7: Jedyne co sugerowałem to, że kościół wywiera nacisk na podjęcie dezycji której nie rozumieją i której w żadnej sposób nie uzasadnia.
I absolutnie nie zgadzam się z motywacją którą zakładasz, przeciwnie, KK zależy na tym aby owe jednostki były możliwie jak najbardziej otępiałe, głupie i nie potrafiące myślec samodzielnie - tutaj jedynym powodem jest tresura od najmłodszych lat. Mają być posłuszni.
  • Odpowiedz