Wpis z mikrobloga

Chcemy założyć razem z pewnym Mireczkiem portal o tematyce kryminalnej #kryminalne, ale mamy problem z nazwą. Pomożecie? #ankieta poniżej. Jeżeli macie jakieś inne propozycje, piszcie w komentarzach.

milczenie pl → geneza według Mireczka-wspólnika: „milczenie jak sama nazwa jest zagadkowe, skłaniające do sprawdzenia o co chodzi. Nawiązanie do kryminału, że milczysz jak Cię przesł#!$%@?ą, nie ujawniasz prawdy. Kryjesz tajemnice”. No i jeszcze o „Milczeniu owiec” coś wspomniał.

brulion kryminalny pl → geneza według mnie, że słowo „brulion” jest ładne, oryginalne i kojarzy się z pisaniem, nawiązuje do tego, że teksty na portalu będą pisane przez różne osoby, profesjonalne i nie, ci piszący do szuflady (i do brulionu też) będą mile widziani.

W sumie to dopiero tyle pomysłów, myślałam jeszcze nad jakimiś typu "opis zbrodni", "przegląd zbrodni", może coś z notesem... Ale wszystko brzmi jakoś zbyt banalnie i pospolicie. Co myślicie? #pytanie #pytaniedoeksperta

Która nazwa lepsza?

  • milczenie pl 11.6% (28)
  • brulion kryminalny pl 12.8% (31)
  • żadne z powyższych 75.6% (183)

Oddanych głosów: 242

  • 34
@kvoka brulion kryminalny zbyt wysublimowane imo. Tak jak Mirkowi powyżej bardziej mi kojarzy się zupka a nie morderstwami. Choć #!$%@? rosół to większą zbrodnia niż zabójstwo(°°

Z tych dwóch bardziej mi podchodzi milczenie.pl aczkolwiek też raczej szału nie robi.
rulion kryminalny zbyt wysublimowane imo. Tak jak Mirkowi powyżej bardziej mi kojarzy się zupka a nie morderstwami. Choć #!$%@? rosół to większą zbrodnia niż zabójstwo(°°


@Niemamwiedzy: Najwyżej oprócz historii kryminalnych będą też przepisy na różne zupki
no to kryminały kvoki jeśli będziesz dokładać tam swoją cegiełkę. Oczywiście chodzi o twórczość a nie o zbrodnie.


@aarahon: Nieee, ja będę tylko pomagała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście w prowadzeniu portalu, nie w ukrywaniu zwłok.
@kvoka: no to nie wiem. milczenie odpada bo już jest w sieci, nie wiem czy sprzedadzą domenę. Brulion wg mnie teź.

Kryminatorium.pl - nazwa łącząca kryminał z miejscem gdzie dokonuje się sekcje zwłok też jest zajęta - podcasty o tematyce kryminalnej są na końcu drugiej strony wyszukiwań googla więc niebanalna nazwa nie pomoże, na pierwszym miejscu jest portal kryminalny a między tymi dwoma wymienionymi jest... policja.pl, lubimyczytac.pl czy... e-grajewo.pl co sugeruje