Wpis z mikrobloga

Wiedźmin 2 | Nagła Śmierć | No Quen | Update

Mircy, wydarzyła się bardzo śmierdząca rzecz.
TLDR:


Już od jakiegoś czasu chciałem sobie przetestować #windows11 no i poczytałem trochę w necie, jak się okazuje na w11 jest już api directstorage, które poprawia wydajność na teksturach - nie jestem techniczny, ale miało to chyba działać tak, że teraz zanim tekstura przeleci z RAMu do VRAMu na GPU to pośredniczy w tym CPU, dzięki directstorage CPU jest pomijany i poprawia to wydajność, stabilność alokacji pamięci, niweluje tzw. texture poping, doczytywanie świata i inne niepożądane artefakty.

Jak się domyślacie wrzuciłem tego update'a, żeby potestować. I co? I jajco, odpalam W2, a tam, że nie można wczytać save'a, niemożliwe na tym poziomie trudności. Żadne sztuczki na przywracanie saveów nie działają. Niestety dopiero po tym wyczytałem, że save'y na nagłej śmierci są powiązane z jakimiś danymi w rejestrze, a żadnej kopii rejestru nie mam. Tak jakby podczas updatu coś w rejestrze się zmieniło i gra nie potrafi powiązać mojego komputera z save'ami. Ludziom po przywracaniach systemu/reformatach działo się to samo, szkoda że sam się dowiedziałem wczoraj.

Szczęście w nieszczęściu jest tylko takie, że do tej pory wypuściłem tylko 3 odcinki (2 wypostowane i jeden na yt) i nagrałem 4.

Spróbowałbym jeszcze się cofnąć do #windows10 ale czy po tym rollbacku będę mógł się znowu zupgrade'ować do 11 za free?

Jeśli nie uda mi się uruchomić save'ów to niestety będę musiał zacząć od nowa, szkoda lootu i mi przykro, ale nie widzę innego rozwiązania.

Wołam


#maartengra #wiedzmin #wiedzmin3 #wiedzmin2 #gry #pcmasterrace #thewitcher #tworczoscwlasna
  • 5
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: możesz powrócić a potem z upgrade'ować na pewno.

To jest furtka jakby się coś zepsuło, abyś miał działający system do czasu aktualizacji windows11. Ale tak jak kolega powyżej, może rozważ ponowną próbę
  • Odpowiedz