Wpis z mikrobloga

Siemka eleketroniczne swiry, umieszczal ktos z was moze wyswietlacz ledowy za ciemna pleksa?
Zalezy mi na estetyce i ochronie matrycy ledowej(czerwonej), na allegro bez problemu znajde oferty przyciecia ladnie na wymiar, ale nie bardzo wiem jak sprawic aby kolor(zakladam ze czerwona bedzie ok) byl na tyle ciemny zeby nie bylo widac co jest za pleksa za wyjatkiem swiecych ledow, jakies pomysly? Ciemna folia od drugiej strony, prysnac farba w sprayu dodatkowo wokol wyswietlacza od wewnetrznej strony?
#arduino #elektronika #diy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@swiniakstatysta: barwiona plexi zwykle wystarcza, gdy wewnątrz obudowy jest ciemno. Jeśli za mało, możesz ją podkleić samoprzylepną folią w odpowiednim kolorze, oczywiście transparentnym. Nawet kilka warstw, jeśli trzeba.
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: co byś nie zrobił, to i tak po zaświeceniu mocnym światłem będzie widać co tam jest w środku. Ja mam zegarek na popularnych modułach LED 8x8 z MAX7219. Nie byłem do końca zadowolony z efektu z gołymi modułami za pleksą więc wstawiłem dodatkowo folię z monitora LCD (mleczną) i odsunąłem matryce o jakieś 2-3mm żeby się trochę kropki rozmyły.
PS trzeba uważać na te moduły, bo jedne mają mleczne
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: Spróbuj pomiędzy pleksę a wyświetlacz dać mleczną folię a jakiegoś rozebranego monitora LCD. Lub popróbuj z warstwą polaryzacyjną, to ta lekko odbijająca światło, a jak się nałoży na siebie dwie, to po obróceniu o 90 stopni staje się nieprzezroczysta.
  • Odpowiedz