Wpis z mikrobloga

@koearn_wannabe: siema mircy, pytanie do tej umiejacej w zycie czesci vikopu.

Ile czasu w ciagu dnia poswiecacie na relaks/odpoczynek?

dodatkowo mozecie napisac jaki to relaks.
uscislajac, mam na mysli swiadomy, "zaplanowany" odpoczynek. Nie cos w rodzaju marnowania czasu przegladajac social media (chyba ze to zaplanowany czas i kogos to relaksuje). Wiem, ze to indywidualna sprawa, jednak ciekawi mnie jak to wyglada u innych osob i jak powinno wygladac, bo chce zaplanowac odpoczynek jak najlepiej w swoim zyciu. dla bardziej zainteresowanych, mozecie podzielic sie opinia, jak waszym zdaniem powinien wygladac odpoczynek w dwoch trybach:
- intensywne zycko, mam tu na mysli np. prace i studia zaoczne, gdzie w weekend sa zajecia, a w tygodniu oprocz pracy trzeba jeszcze robic rzeczy na studia.
- standardowe zycko, czyli tylko praca.

#pytanie #psychologia i niech bedzie #gownowpis
  • 1
@koearn_wannabe: u mnie odpoczynek to:
- sen - absolutnie najważniejszy element, minimum 8h, dbam o jego jakość jak zły
- spacery - od jednego do trzech, pierwszy około południa, drugi przed końcem pracy, trzeci czasami na wieczór. Najlepiej wśród przyrody, czasem że słuchawkami, czasem bez
- ćwiczenia fizyczne - nic tak nie regeneruje umysłu (oprócz snu) jak solidny wysiłek, wszelkie negatywne emocje znikają jak ręką odjął
- czytanie - zawsze przed