Wpis z mikrobloga

#motocykle ##!$%@?

Mircy znalazłem motocykl dla siebie 350km od domu, rozum mówi żeby poczekać chociaż do wiosny, ale serce mówi #!$%@? po niego jutro. Są jakieś protipy na jazdę przy minusowych temperaturach? Mam niby kurtkę z podpinką ale nigdy nie jechałem dłużej w mrozie. Gorzej z portkami, mam jeansy motocyklowe, lepiej bym chyba w snowboardowych z kalesonami wyszedł. Na skutery widziałem takie płachty co to się na nogi zakłada,ale rozumiem że na moto nie ma nic takiego?
Kick_Ass - #motocykle ##!$%@?

Mircy znalazłem motocykl dla siebie 350km od domu, roz...

źródło: comment_1642976922rmlOxaAXOJCTpEHUCjvz6o.jpg

Pobierz
  • 19
@Kick_Ass jak kiedyś nie miałem samochodu i dojeżdżałem małym motocyklem to jeździłem cały rok i w zimę np założyłem sobie pod kurtkę folie abynie nie przewiało xD ale polecam po prostu wsiąść przyczepie parędziesiąt złotych za wynajem na 24h
@Kick_Ass: stary, nie ma szans, żebyś przetrwał to bez strat xd

30km/h na skuterze da radę turlać się zimą po mieście, ale zrobienie trasy 350 km motocyklem w styczniu to samobójstwo. Wystarczy że gdzieś po drodze trafisz na marznący deszcz. W nocy ma być miejscami -10*C. Asfalt będzie zmrożony, zero przyczepności. Nope nope nope.

Wynajmij przyczepkę albo dostawczaka z rampą i zrób to jak myślący osobnik gatunku homo sapiens xd
@Kick_Ass: Są protipy na ubranie się, nie ma protipów na lód na jezdni (na śnieg są) a pogoda jest mocno zmienna, na trasie 350 km może się trafić wszystko a w taką pogodę trudno utrzymać koncentrację na tym dystansie, musiałbyś załatwić zakup wcześnie rano żeby mieć cały dzień na jazdę bo w nocy słabo widać nawierzchnię...

Pożycz od kogo furę z hakiem, wypożycz przyczepkę itd.
Jakby było kilka na plusie to
@mmichal
@Stulejman_Wspanialy
@mikau
@Man_of_Gx
@hKropp
@Crock92
@bystrygrzes dzięki, śmigam motocyklem na codzień ale tak do max -2 no i po mieście, jak do roboty dojeżdżałem to skostniały cały. Jeździłem w śniegu, w opadach gradu gdzie cały lód zatrzymuje się na jajcach, ciężka sprawa jak byś jechał na kostce lodu xD w zeszłym sezonie wracałem w ulewie 250 km na 125-tce xD parę sezonów wczesniej wracałem na moto z krzywą tarczą i rozwalonym
KickAss - @mmichal 
@StulejmanWspanialy 
@mikau 
@ManofGx 
@hKropp 
@Crock92 
@bystry...

źródło: comment_1643024894ARoWQ8rGAbb0NacVfLRH7d.jpg

Pobierz
@mmichal jak już się przez wrocławskie torowiska przebiłem to na krajówkach był luz tylko lekko przodem trzeba było hamować bo miotało motongien góra dół xD #!$%@? miał być tip top , jeszcze lusterko prawe mu odpadło.
@Kick_Ass: Dasz radę tylko grubo się ubierz.
Ja jeździłem przy -5 po drodze przenocowałem w namiocie i dalej jeździłem.

Ubierasz rękawice Narciarskie
Na kurtkę motocyklową z podpinkami zakładasz przeciwdeszczówke.
Pod spodnie ile się zmieści kaleson na to spodnie narciarskie i nakolanniki jeśli masz a na nie przeciw deszczówkę.
Buty najcieplejsze jakie masz i jak najwyższe. Nogawki w buty jak się mieszczą.
Problem największy jest z zamarzającą parą wodną na szybce wizjera.