Wpis z mikrobloga

@lisekchz: też miałem się pytać, mam wino r.2002 gronowe. Jest w przeźroczystej butli, i nie hermetyczna zakrętka... 11 lat , już mnie korci, ale ciekaw jestem czy nic mu nie jest po takim czasie w takim szkle?
  • Odpowiedz
Nawet w plastikowej butelce?


@lisekchz: Sorki, nie doczytałem tego. może przez to, że nie wyobrażam sobie, że wino trzymać w plastiku. ;) Ja zawsze dostaję w szklanej butli, elegancko zakorkowanej, trzymam ok. 3ech miesięcy w podanej temp. i wtedy jest idealne do spożycia. W plastiku nie wiem ile może stać, sorki.
  • Odpowiedz
@killerpizza: No właśnie, tak myślałem i obawiam się, że już może być z nim słabo, ale w tamtym momencie miałem tylko plastik do dyspozycji :/ No nic, zobaczymy jutro. Ale dzięki za odpowiedź i tak.
  • Odpowiedz
@killerpizza: w sumie nie wybuchnie bo ew. jesli jakies gazy tam sie zbierają to bez problemów uciekają przez zakrętke, bo jak wsponiałem jest to taka zwykła octowa plastikowa zakrętka. Zastanawia mnie raczej czy samo wino nadaje się jeszcze do picia ? ....
  • Odpowiedz
@robekk1978: To zależy od różnych czynników. Np od tego, czy dostałeś dobre wino czy robione przez jakiegoś kogoś, kto tylko myśli, że umie robić wino. Głównie chodzi o to - czy drożdże nadal były w butli i czy nadal miały co jeść(cukier). A teraz przychylę się do tego co napisałeś - czyli dostałeś wino w plastikowej butelce - wg mnie, ten ktoś cierpiał na deficyt butelek i nie szanuje swojego imienia
  • Odpowiedz
@gumis112211: Wino dostałem od dziadka, który przechowuje je w szklanych baniakach. Akurat w tamtym momencie nie miałem nic innego pod ręką niż plastikowa butelka po wodzie niegazowanej Żywiec Zdrój. Dziadek wina robi od kilkudziesięciu lat i zaświadczam Ci, że są genialne. Spróbowałem przed chwilką biorąc małego łyka, smakuje dobrze czyli wychodzi na to, że nadaje się do spożycia.
  • Odpowiedz
@lisekchz: Nie podałes tych informacji, więc nie wiedziałem kto dał Ci to wino, a skoro tak piszesz - to możliwe, że wino już swoje wypracowało. Teraz jeżeli plastik jest dobrej jakości - możesz trzymać sobie je ile chcesz - aby nie na słońcu
  • Odpowiedz