Wpis z mikrobloga

@card_man: dużo ludzi liczyło i uznawało, że bierze na siebie to ryzyko, a teraz wyszło, że już tak kolorowo nie jest. Myślę, że rząd zrobi coś takiego jak na Węgrzech, jeszcze podniesie trochę stopy, a później zamrozi WIBOR.
Tylko, że u Nas inna sytuacja 99% to zmienne, a na Węgrzech to 35% (mówię o hipotecznych).
Więc na Węgrzech Ci co ryzykowali dostali za darmo kredyt ze stałą stopą (przynajmniej do wyborów).
@Letoj oczywiście że były. Wydawały się drogie gdy porównasz to z ofertą że zmiennym oprocentowaniem gdy wibor był historycznie niski. Ale patrząc w szerszym kontekście można powiedzieć że były neutralnie wycenione albo ciut lepiej.
@kiedysbedetuplatynka: Nie powinieneś tak pisać o wszystkich. Z mojego podwórka wiem, że propozycja stałej stopy była bardzo „lekko” proponowana i doradca mówił, że przez najbliższe lata stopy będą nisko.

Ja brałem kredyt w 2020 to jeden doradca w ogóle nie wspomniał. Gdy mu powiedziałem, że teraz stopy to tylko w górę i ma liczyć symulacje dla 3, 4, 5% to się roześmiał i mówił, że to nie możliwe.

Wziąłem ze zmienna,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@card_man: bo jak bierzesz hipotekę na 30 lat to nie patrzysz na to jak może wyglądać najbliższe 5 lat, a co najwyżej jak będzie wyglądać Twoja pierwsza rata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Letoj: W sensie brałeś ze zmiennym oprocentowaniem, tak? Ciekawe. Też brałem kredyt w okresie stóp na poziomie 0,1% tyle że na okresowo stałe oprocentowanie - wliczając obowiązkowe ubezpieczenia to rrso mam poniżej 4%.