Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!
Z racji ze zostałem szczęśliwym tata a zarazem beneficjentem cudownego 500+, jestem na etapie gospodarowania tych funduszy.

Macie swoje jakieś rozwiązania na zainwestowanie tych pieniędzy dla bombelka na przyszłość(jego)?

Z rozważanych opcji na chwile obecna:
- obligacje ROD
- fundusze etf
- krypto/giełda
- ike/ikze

Systematyczne wpłaty miesięczne 500zl.
Nie chce tez, żeby to był portfel z jednym składnikiem.
Możecie coś podpowiedzieć?
#500plus #finanse #oszczedzanie #dzieci
  • 21
@#!$%@?: Nie rozumiem zestawienia. IKE/IKZE to tylko konta, który pozwalają Ci inwestować w aktywa z lepszymi opcjami podatkowymi, same w sobie nie są żadnym aktywem.
Krypto to imho loteria, równie dobrze możesz kupować kupony w totolotka.
ETF dobry jak najbardziej, obligacje ROD też. A proporcje ich dobierania już zależą od horyzontu czasowego i tolerancji ryzyka.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@#!$%@?: nie przyszedłem tu dawać takich rad ale i tak ci jedna dam jako że mam już dwójkę dzieci i 7 lat małżeństwa za sobą - dla dobra własnego związku od razu porzuć takie myślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6k/rok to nie jest kasa która by kogokolwiek w przyszłości ustawiła a lepiej żeby mama sobie wydała na głupoty i była zadowolona. Zresztą te kasę potencjalnie będziecie dostawać jeszcze
@powaznyczlowiek: Rady zawsze miłe widziane.
Po ślubie już jestem prawie 10 lat.
Na szczęście mam dobra prace i pasje na których można niezle dorobić.
O sytuacje finansowa raczej jestem spokojny a i mama zarabia(także ma z czego wydawać na głupoty).
Ja to traktuje raczej jak ograbienie mamy z dodatkowej kasy na głupoty. Bo wiem ze ile ma tyle wyda.
6k/rok tak jak mówisz nie jest dużo.
Po 12 latach coś się
@#!$%@?: Oczywiście warto inwestować poprzez IKE, najlepiej do emerytury, ale to jest kwestia niezależna. Jak wpłacisz na IKE dalej będziesz przed dylematem w czym ulokować pieniądze. Zatem jak dla mnie umieszczanie go na liście obok obligacji czy etfów to mieszanie pojęć, tylko tyle miałem na myśli.
Tylko dlaczego krypto, a nie np. kupony na loterię? Jaka jest różnica? Bo na krypto jest hype? Przecież to nie dostarcza żadnej wartości. Opiera się na