Wpis z mikrobloga

@wypokk_ zestaw to z kosztem zwykłej etykiety z kodem kreskowym. A następnie pomnóż ten volumen x kilka tysięcy dziennie. I zobacz czy w logistyce / transporcie taki koszt jest coś warty. I oczywiście uzależnień od wartości oklejonego towaru.
@czuczer: szczerze to jakby odjąć koszty szukania potem wszystkiego po magazynie i weryfikowanie dat przydatności codziennie przez kilka osób to by się opłaciło nawet przy kartonie z chlebem
nawet wprowadzając 4000 palet dziennie na magazyn, wychodzi 1000zł xD to śmieszne pieniądze, gdy ciągle ktoś się sra o daty przydatności, albo o to, że towar w złym gnieździe się trafi
@wypokk_ aha no i to RFID musiałbyś dawać na sztuka/karton/paleta w zależności od tego jak jest wydawane. Jeśli pelnopetowki to jasne oklejasz 1 RFID ale jak wydajesz na sztuki to już twoje wyliczenia nie są tak kolorowe.
@czuczer: w sensie system wms korzysta z etykiet rfid czy różnie?
Bo u mnie w pracy jest system oparty na SAP, ale #!$%@? takiego syfu to nigdy nie widziałem, nawet na dworcu u mnie w mieście. Przyjmujemy około 5k palet dziennie i wydajemy, a codziennie milion raportów trzeba robić i przestawiać ciągle coś bo cuda się dzieją
@wypokk_ bo SAP ma gówniany system WMS. Blue yonder/JDA albo Manhattan i kilka innych to są sensowne rozwiązania i one bez miliona raportow ogarniają pełna gospodarkę magazynowa - wolne miejsca, autouzupelnienia, daty ważności itp itd
@czuczer: dobra wyczytałem czym jest do końca wms, to po prostu integralna część całego systemu.

Faktycznie na kartony to się nie kalkuluje, mimo, że jest to 1/200 wartości kartona, to i tak to wychodziłoby 30 tys~ dziennie na samo RFID, co daje aż milion w skali miesiąca. Oszczędności może by wyszło 100 tys na miesiac przy dobrej strukturze :)
Na same palety to też nic nie daje, bo nic magicznie nie
@czuczer: szczerze to chcę tylko to napisać
Nie mogę jednocześnie anonimizować firmy, i przeprowadzać badania. Nie mogę też nic opisać, z obecnej wiedzy nie wprowadzając nowych rozwiązań (bo ciężko, gdy znane mi firmy mają po kilka tys pracownikow pracujących nad tym)
etykietach RFID


@wypokk_: może te etykiety powinny być wielokrotnego uzytku, wchodzi na magazyn oklejasz, wychodzi to odklejasz. Ale ktoś to musi programowac i jesli na magazynie robią burdel to i w etykietach zrobią.