Wpis z mikrobloga

@grubson234567: pewnie dostali info że mieszkanie nieodebrane czy coś i zrobili składzik. U mnie na osiedlu zostało jedno mieszkanie którego ktoś nie odebrał i też robiło ekipie dewelopera za magazyn. Plus jak np okazało się u mnie że nie mam kratki w nawiewniku okiennym to sobie z tamtego mieszkania wymontowali żeby było szybciej ;)
  • Odpowiedz
@grubson234567: ale to już po odbiorze, czy przed? Jeżeli przed, a mieszkanie tylko sprzedane to przecież nic nadzwyczajnego. Jeżeli jednak odbiór nastąpił to mogą naliczać deweloperowi wynajem, ale w takim przypadku skąd budowlańcy mieliby klucze?
  • Odpowiedz
@grubson234567: Jeśli ktoś odebrał mieszkanie i nie wymienił wkładek budowlanych to co się dziwić, administracja(deweloper) może nawet nic o tym nie wiedzieć xD

Jeśli jeszcze nie odebrane, to tak jak napisał kolega wyżej, nic dziwnego. W mieszkaniach są biura budowy, a nawet dzieją się w nich gorsze rzeczy z tego co słyszałem :D
  • Odpowiedz
@Jeesek: Wiesz, ze dobry deweloper nie ma wkladek budowlanych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gerda ma fajny system gdzie masz 2 klucze robocze a wlasciwe sa zapieczetowane. Jak raz uzyjesz wlasciwego to robocze przestaja pasowac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dorth: W sumie ciekawe rozwiązanie, jeszcze o nim nie słyszałem. U mnie były budowlane, a w dniu odbioru dostałem już takie właściwe :)
  • Odpowiedz
@Dorth: w Gerdzie klucze budowlane są 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli ktoś od dewelopera powiedział Ci, że są 2, to znaczy że jeden zgubili XD

Nie chodzi nawet że dobry deweloper czy nie, a zależy to od dostawcy drzwi. W Dierre np. nadal wymienia się wkładki, za to klucze budowlane to jeden klucz master który pasuje do wszystkich drzwi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@thewickerman88: takie ostatnie mieszkanie często staje się magazynem części zamiennych dla innych mieszkań, a to jakieś zaślepki, kartki, nawet klamki do okien się bierze a na koniec teoretycznie te mieszkanie dawcy się uzupełnia, tak jest wygodniej i szybciej. Dlatego odbierajcie swoje mieszkania jak najszybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dadas123456789: nie jak najszybciej. Odbierajcie dopiero wtedy kiedy będzie w pełni gotowe to odbioru. Co z tego, że składują tam watę czy szczają do rury. Odbiór to odbiór, wszystko musi być tip top nawet jeśli się przeciągnie. Ja w swojej historii przeszedłem masę tematów, łącznie z tym, że do jednego mieszkania deweloper wprowadził sąsiadkę bo musiał jej poprawić cośtam ;) Mam to gdzieś, ja odbieram na gotowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dorth
@MaciejPN to jeszcze tak dla ciekawości opowiem, że Łucznik ma jeden(albo i więcej) złoty klucz, a srebrne są oddzielnym zapieczętowanym opakowaniu. Użycie srebrnych dezaktywuje złoty klucz.
Odbierasz mieszkanie używałeś swoich kluczy i cyk masz bezpieczne mieszkanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grubson234567: Formalnie to jak nie było aktu to dev jest właścicielem.

@mitatuyo: formalnie jak podpisałeś umowę i poszła zapłata i odbiór to jest twoje więc nie #!$%@?. Na akt w Warszawie czeka się rok. I chcesz powiedzieć, że przez rok może developer robić tam burdel. Nie, bo umowa jest wiążąca i akt tego nie zmienia.
  • Odpowiedz
@BajerOp: I dlatego ludzie co poplacili za mieszkania, a developer zbankrutował są w dupie jeśli było to przed aktem. Nie masz aktu, masz gowno do gadania. To ze tak nie powinno być to jest inny temat.
  • Odpowiedz