Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema, z 7 lat temu zanim kompletnie zrezygnowalem z silowni na rzecz boksu cwiczylem FBW 3x w tygodniu oraz push/pull 4x w tygodniu, wtedy wydawalo mi sie ze wielostawy to krolowie jezeli chodzi o budowe sylwetki, przynajmniej tak wtedy wiele osob twierdzilo. Wazac 70kg moje wyniki wygladaly nastepujaco: lawka 85x5, przysiad 125x5, martwy 150x5. Nie wiem czy to duzo czy malo ale trzymajac diete (moze nie jestem dietetykiem ale wiem jak liczyc zapotrzebowanie i kalorie) wygladalem srednio. Wine zwalalem na genetyke XD

Do rzeczy, tutaj z tagow dowiedzialem sie ze yebac FBW, bro splity sa lepsze do budowania sylwetki - nie powiem zdziwilo mnie to, zawsze wydawalo mi sie ze bro splity sa dla ludzi z bardzo duzym stazem ewentualnie dla tych ktorzy stosuja doping.

Nie znam niczego innego poza FBW oraz push/pull (ewentualnie zestawami cwiczen stricte pod boks). Czy ktos z was jest w stanie wskazac mi jakis poradnik jak sie zabrac za te bro splity?

#mikrokoksy #mirkokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: FBW są jak najbardziej w porządku, ale jeśli interesuję ciebie rozwój sylwetki, to musisz większość objętości dostarczać z akcesoriów tzn. hantle i maszyny. Możesz sobie wziąć templatkę np. 5/3/1 https://thefitness.wiki/routines/5-3-1-for-beginners/ (masz excela w linku) i zamiast robić te 5x5 po głównych bojach zastąpić je akcesoriami tzn. zamiast robić siady 5x5 po głównych seriach roboczych zrobić adekwatną objętość wykrokami itd.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Ja przez bro split rozumiem PONIEDZIAŁEK KLATA WTOREK PLECY ŚRODA BARKI ŁAPY XD
Nie ma złotego środka, każdy ma swoją filozofię, swoje racje i na każdego wszystko inaczej działa.
Ja najbardziej preferuje Upper Lower, po jednym dniu siłowym i jednym hyper w tygodniu. Nie unikałbym na Twoim miejscu ćwiczeń wielostawowych(TRÓJBOJOWYCH XD) ale mysle ze martwy i siady raz w tygodniu w dzień siłowy wystarczy, a objętość można nabić innymi ćwiczeniami.
  • Odpowiedz
@Bartekgkw: Taki klasyczny bro split to było:
-klata, biceps
-plecy, triceps
-nogi, barki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogółem z dupy trening bo treningi były długie, duże objętościowo i wszystko trenowane tylko raz w tygodniu.
  • Odpowiedz