Wpis z mikrobloga

Tak czytam komentarze na vikopie i nie wiem co trzeba mieć w głowie, aby obrażać, bądź podchodzić z wyższością do Ukraińców którzy przyjechali do Polski do pracy. Przecież ci ludzie wydatnie wspomagają polską gospodarkę, a potrzebujemy tego jak ognia w kryzysie demograficznym w jakim się znajdujemy. Ukraińcy nie przyjeżdzają tu po socjal, a do ciężkiej, uczciwej pracy i to często w zawodach których Polacy nie chcą się podejmować.

Ponadto przecież sami Polacy masowo pracują na tzw. Zachodzie (z czego też częściowo wynika nasz kryzys demograficzny i drenaż mózgów), czyli kto jak kto, ale my powinniśmy zrozumieć sytuację Ukraińców. No, chyba że te wszystkie komentarze to ruska trollownia i tzw. ,,pożyteczni idioci”. Znamienne jest to, że obrażanie Ukraińców w internecie pojawia się zawsze w przypadku, gdy Rosja zaognia sytuację na wschodzie.

#ukraina #imigranci #ekonomia
  • 13
Rosja zaognia sytuację na wschodzie

obrażać, bądź podchodzić z wyższością do Ukraińców


@pokustnik: Obie informacje w większości to płatne trolle. Część to ruskie trolle, a część to zachodnia trollownia.
@pokustnik: Mi właśnie Białorusini ratują dupę - 4 ekipy hydraulików olały kompletnie moje zapytania, a 2 mnie wystawiły do wiatru mimo umówienia się na robotę pół roku temu. Ekipa Białorusinów wjechała w trybie awaryjnym i ogarniają mi podłogówkę w całym domu praktycznie z marszu. Stawki mają nawet wyższe niż Polacy, ale są przynajmniej dostępni i nie lecą w #!$%@?.
@pokustnik: To po części wyższość tego rodzaju jaka przejawyaja czasem niektóre ofiary przesladowań w szkole tj. szukaja jeszcze kogoś słabszego aby się wyżyć i dowartosciować.
Polacy jako naród dostarczajacy setkami lat ludność i kobiety do innych bardziej obrotnych państw czują sie pełnowartosciowa nacją gdy znajda kogoś kto te problemy ma większe.
To samo zresztą da sie zaobserwować u innych nacji w regionie np. Rosjan.
@Ya_Abbas: No cóż - od tych remontów i tak już prawie osiwiałem. Jest połowa stycznia, grzejniki zdemontowane a polski fachowiec od podłogówki mnie wyruchał. Montujemy w systemie suchym (koszty praktycznie x2 względem tradycyjnego zalewanego), więc ewentualne poprawki będą możliwe do przeprowadzenia.

Nie pozostaje mi nic innego jak zamknąć oczy i liczyć że będzie ok. Firma założona w PL, wszystko na fakturę, dom ubezpieczony razem z instalacjami. Też bym wolał żeby poszło
To po części wyższość tego rodzaju jaka przejawyaja czasem niektóre ofiary przesladowań w szkole tj. szukaja jeszcze kogoś słabszego aby się wyżyć i dowartosciować.

Polacy jako naród dostarczajacy setkami lat ludność i kobiety do innych bardziej obrotnych państw czują sie pełnowartosciowa nacją gdy znajda kogoś kto te problemy ma większe.

To samo zresztą da sie zaobserwować u innych nacji w regionie np. Rosjan.


@szurszur: Myślę, że to nie o to chodzi.
@oydamoydam: Jedno drugiego nie wyklucza. Dlatego zaznaczyłem, że to co napisąłem, to jest powód w części.
W takich przypadkach wyjasnienia sa raczej bardziej złożone i motywacje różnych ludzi bywają odmienne.