Wpis z mikrobloga

komuś krzywdę swoją nieodpowiedzialnością


@rakiwo: Dokładnie. Załóż kask, bo jak spowodujesz wypadek to przynajmniej będziesz mógł minimalizować straty wzywając pomoc i jej udzielając.

twoje bezwładne ciało jebnie w
  • Odpowiedz
Pasy chronią współpasażerów przed zmiażdżeniem ich twoim ciałem oraz ludzi spoza pojazdu, gdybyś wypadł przez szybę i w nich trafił. Kask przed tym nie chroni.


@placebo_: tak, zapinamy pasy, żeby jako bezwładne ciało nikogo nie uderzyć. To wcale nie jest dla naszego bezpieczeństwa xD
  • Odpowiedz
kolizji ciało bez pasów zachowuje się jak #!$%@? ogromny pocisk,


@rakiwo: No dokładnie. Tak zresztą powstała sama idea pasów. Eksperci zastanawiali się co zrobić fruwającymi ciałami po ulicach, zabijającymi bogu ducha winnych przypadkowych ludzi. I nagle BUM, przypnijmy ich pasami. Nawet teraz każda kampania promująca zapinanie pasów opiera się głównie na straszeniu tym, że możesz wylecieć jak pocisk i zabić przypadkową osobę.
  • Odpowiedz
argumentu o dobro współpasażerów?


@placebo_: Już się odniosłem. Ty się nie odniosłeś. Rozumiem, że jeśli kierowca jedzie sam to nie powinien być zmuszany do zapinania? A jak wiezie pełnoletnich pasażerów?

obaliłeś słuszność przymusu zapinania pasów.


@placebo_: Ja nic nie obalałem. Ja tylko pokazałem, że jesteś takim samym antykucem "który nie posiada ani jednej własnej myśli w głowie" jak ci z których miałeś bekę. Jedziesz takim samym wprogramowanym schematem
  • Odpowiedz
Zawsze te same egoistyczne argumenty mylące wolność z możliwością robienia co się chce nie zważając na innych. I pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu kuce lubiły sobie wycierać gęby słowami "wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego". Dziś nasi "wolnościowcy" twierdzą, że "ich wolność jest najważniejsza, a jak ci nie pasuje to siedź w domu".

I nawet jeśli robiąc coś ryzykujecie wyłącznie swoim zdrowiem, to my jako społeczeństwo
WaveCreator - Zawsze te same egoistyczne argumenty mylące wolność z możliwością robie...

źródło: comment_1642703930dYkSRrR11Bcd6lmDZmNsze.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WaveCreator mam nadzieję, że będziesz to miał w pamięci, jak kiedyś po pijaku przywalisz głową w krawężnik i honorowo odmówisz karetki, żeby społeczeństwo nie ponosiło kosztów Twojej głupoty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo rozumiem, że jesteś konsekwentny w swojej logice. No i mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ludzie, którzy nie zapinają pasów też płacą składki zdrowotne.
  • Odpowiedz
czy ktokolwiek tutaj powiedzia


@Ulyssos: Prostego zdania nie możesz ze zrozumieniem przyswoić?

@WaveCreator:
I nawet jeśli robiąc coś ryzykujecie wyłącznie swoim zdrowiem, to my jako społeczeństwo wszyscy potem musimy ponosić koszty waszej głupoty. Więc nie, jazda bez kasku samochodem i olewanie ograniczeń prędkości to nie przejaw wolności, tylko bycia mówiącym zwierzęciem
  • Odpowiedz
@bigos555: a jakie proste zdanie mam tutaj przyswoić? #!$%@? nagle o "kaskach za kółkiem", o których nikt tutaj oprócz ciebie nie mówi. Używasz tego jako kontrargumentu do noszenia pasów, kiedy nikt dosłownie o tym tutaj nie wspominaxD
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Ale zobacz kontekst w jakim to użyłem. Odnosiło się do konkretnych postów.

tego jako kontrargumentu do noszenia pasów,


@Ulyssos: No bo używam właśnie jako kontrargumentu. ja #!$%@?, Jak ktoś ma używać moich kontrargumentów? A tak naprawdę to odnosiło to do tego "bezrefleksyjnego przyjmowania tez przez kuców", a wystarczyło tylko zrobić przeniesienie i okazuje się, że jesteście takimi samymi bezrefleksyjnymi antykucami, klepiącymi wprojektowane poglądy tak jak oni. Wciąłeś
  • Odpowiedz
@bigos555: Może, gdyby kaski były dużo lżejsze, nie zmniejszały drastycznie pola widzenia oraz było pełno badań co do ich zwiększenia bezpieczeństwa to miałoby sens jeżdżenie w nich cywilnie.
Podajesz przykład torowania, gdzie kierowcy mają inną świadomość, mniej jest przeszkód na drodze. Jest to sytuacja zupełnie inna niż dojazdy do pracy.
Tak samo jak na motocyklu. Kask daje Ci jako tako bezpieczeństwo, ale też coś zabiera, czyli wspomniane wcześniej pole widzenia
  • Odpowiedz
Może, gdyby kaski były dużo lżejsze


@ArQsa: Przecież dawałem link do projektu właśnie takiego kasku mającego mieć zastosowanie w codziennym użytkowaniu.

to miałoby sens jeżdżenie w nich
  • Odpowiedz