Wpis z mikrobloga

Mądry Amerykanin wie że życie jest więcej warte niż gówno jeep


@Yurakamisa: jakby był taki mądry to by nam nie pomagał w wojnie z Niemcami. Ze strategicznego punktu widzenia popełnili ogromny błąd. Rzeczywistości ten Amerykanin jest bardzo głupi. Jakby na przykład Meksyk napadł na Stany Zjednoczone to Rosja by nigdy Stanów Zjednoczonych Ameryki nie pomagała raczej przyłączył aby się do Meksyku.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: mapki zasiegu hiv też podobnie sie rozkładaja.
No i dorzuciłbym też kraje bałtyckie, bo tam wskazniki zabójstw czy hiv też pozwalaja sie zastanawiac czy coś takiego jest na rzeczy w kontekscie rosyjskiej mniejszosci.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek Rosja jest bogata tylko brakuje im normalnej władzy.Nie nastawionej ciągle na wojnę i niepotrzebne zbrojenia.Gdy tylko to się zmieniło Rosja w kilka dziesięcioleci stała by się topową gospodarką świata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wiem, że pewnie mnie zjecie, bo psuję pewną obraną przez Was tezę ale podział etniczny to zbyt duże uproszczenie. Wschodnie regiony Ukrainy są mocno niedoinwestowane, przy obecnej prozachodniej orientacji rządu i prezydenta Ukrainy rosyjskojęzyczna (a więc wschodnia) cześć państwa czuję się pominięta przy rozdzielaniu środku z budżetu, tworzeniu miejsc pracy, a więc i szans na godne życie. To prosta droga do zwiększonej przestępczości ale też do separatystycznych nastrojów. Trochę więcej o sytuacji
  • Odpowiedz
@Alabama343: Tak się nie stanie, bo sami Rosjanie chwalą Putina za jego imperializm i dążą do tego, żeby prowadzić wojny, mieć potężną armie i biedować.

@Wodolejec: Tylko mapka z przestępczością jest z 2008 roku, kiedy nie było jeszcze separatystów :-)
  • Odpowiedz
Rosjanie to bardzo spoko ludzie ale mają niesamowitego pecha do władzy która trzyma ich w biedzie i zacofaniu


@szypko: oni takiej władzy pragną i taka sobie wybierają, podobnie jak my wybieramy PiS
  • Odpowiedz
Wiem, że pewnie mnie zjecie, bo psuję pewną obraną przez Was tezę ale podział etniczny to zbyt duże uproszczenie. Wschodnie regiony Ukrainy są mocno niedoinwestowane, przy obecnej prozachodniej orientacji rządu i prezydenta Ukrainy rosyjskojęzyczna (a więc wschodnia) cześć państwa czuję się pominięta przy rozdzielaniu środku z budżetu, tworzeniu miejsc pracy, a więc i szans na godne życie.


@Wodolejec: uważaj, bo jeszcze wykopki będą musiały przyznać, że nierówności w przestępczości w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzaryMarek: jak najbardziej były. Na dużą skalę już po pomarańczowej rewolucji w 2005 roku. To nie stało się z dnia na dzień. Nieprzypadkowo oddziały Berkutu formowały się na wschodzie kraju.
  • Odpowiedz
@siddhariha-cautama: aha xD jak tam wasze PKB? Mniejsze czy większe od 30-milionowej Kanady? Powiedz, jak to jest mieć najbogatsze zasoby naturalne świata i #!$%@?ć ziemniaki w oleju? Idź tam lepiej rozpalać ognisko pod Ładą, bo mrozy są i nie zdążysz do kołchozu zarobić na olej i ziemniaki
  • Odpowiedz