Wpis z mikrobloga

@Biohazard: Ale #!$%@? bredzisz. Szampon jest do włosów i jego głównym zadaniem jest pozbycie się syfu z włosów, z łojem na czele. To że przy okazji oddziałowuje też na skórę głowy to efekt uboczny. Zasadniczo można myć włosy także mydłem ale jest to niewygodne.
  • Odpowiedz
@Tibor: przestańcie myć włosy szamponem i jakimkolwiek innym gównem które zmywa tłuszcz a róbcie to sama ciepła woda(można zakończyć zimna) a odkryjecie nowy świat w którym nie trzeba pomad, żeli, glinek, lakierów, włosy się nie przetłuszczają i są cały czas w świetnej kondycji. Skóra głowy również.
  • Odpowiedz
@Biohazard: mniej włosomaniaczek oglądaj, serio xD to jakie bzdury one gadają to czasami ręce opadają.
Jasne że są różne typy szamponów i niektóre są delikatniejsze i raczej nie usuniesz nimi większego syfu z włosów i zaleca się je ludziom z delikatną skórą głowy ale są też szampony typowo oczyszczające i jak najbardziej są do mycia włosów i to ich główne zadanie xD
  • Odpowiedz
jeśli na codzień w pracy nie bijecie się z gównem to nie potrzebujecie wymywać naturalnej ochronnej warstwy slsami, kupcie sobie jeden z tych litrowych kallosów (odżywek/masek) np. omega albo banana, zacznijcie nim myć na codzień (nakładasz na bardzo mokry łeb, masujesz porządnie skalp minutę-dwie, na koniec resztę włosów jak masz dłuższe i spłukujesz bardzo porządnie) a szamponem raz na dwa tygodnie. jak chcecie zadbać o włosy dodatkowo to jeszcze isana argan odżywka
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: są szampony przeznaczone do mycia skory głowy a to ze płaczą włosy to nie jako przy okazji. Jeśli kupisz trochę bardziej specjalistyczne produkty to pisze jak wół do skory głowy. Szampony przeciw łupieżowe tez działają na skore głowy która jest źródłem łupieżu, a Słowaków spłukują go przy okazji.
Taki podział jak zrobil @Biohazard: jest słuszny dla wszystkiego co nie jest mydłem do mydlenia.
  • Odpowiedz
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: No własnie między innymi to, że szampon jest tylko do skóry głowy, a nie do włosów. To twierdzenia rudej z wwwlosy, która sugeruje by włosów nie myć, a jedynie skórę głowy.
Do tego polecanie wszystkim oleju kokosowego do włosów co jest totalną bzdurą i nie każdy włos, nawet prosty lubi ten olej.
Oczywiście to, że silikony są złe i tylko naturalne produkty.
A no i jeszcze wydobywanie skrętu xD które
  • Odpowiedz
No własnie między innymi to, że szampon jest tylko do skóry głowy, a nie do włosów.


Tak średnio. Mycie włosów na długości jest potrzebne, ale nie ma powodów, aby robić to przy każdym myciu. Skóra głowy jest ważniejsza.

Do tego polecanie wszystkim oleju kokosowego do włosów


@chrominancja: pokaż, gdzie jakaś w miarę uznana włosomaniaczka, choćby w 2021, poleca każdemu olej kokosowy. Z moich obserwacji wynika, że jest to jeden z rzadziej
  • Odpowiedz
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: długo śledziłam włosomaniaczki i starałam się trzymać ich porad. Jedyne co zrobiłam z moimi włosami to tylko bardziej je zniszczyłam.
Ah zapomnialam! Zakaz czesania mokrych wlosów xD nie ma gorszej i bardziej niszczącej porady włosy niż właśnie to. Jak mój fryzjer to uslyszał to powiedział, że w przypadku moich włosów skończyłoby się to koniecznością siecią sporej części włosów po czasie.
Widzę każdy mój argument będziesz odbijać tym, że "to na
  • Odpowiedz