Wpis z mikrobloga

@Shin-chan Polecam dokupić termę. Mam w domu piec na ekogroszek a w okresie kiedy nie grzeję używam termy. 80 litrów na 4 osoby w zupełności wystarcza, rano grzeje dwie godzinki a wieczorem trzy. Rachunek za prąd jest niemal identyczny jak w okresie grzewczym.
  • Odpowiedz
Strzelam, że praca kotłowni kosztuje, a woda nie podgrzewa się w kranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wejd1: A ja strzelam, że wygaszenie bojlera, wychłodzenie i nagrzanie wody z powrotem, do tego ogólny #!$%@? ludzi, wyjdzie drożej, niż zostawienie jak było i podgrzewanie 24/7.
  • Odpowiedz
@smk666: w blokach ciepła woda nieustannie krązy w rurach (tzw. cyrkulacja CWU). powoduje to straty ciepła, no bo krążac w rurach się ochładza. Jednak gdyby tego nie było, to po odkręceniu wody w kranie musiałbyś najpierw wylac cała zimną wode w rurze od węzła cieplnego do twojego kranu, zanim doleci ciepła z węzła
  • Odpowiedz
@smk666: Ja #!$%@?, 2000 wykopków nie rozumie, że woda ciepła nie podgrzewa się magicznie w kranie u mieszkańca tylko jest dostarczana ciepła, a żeby była ciepła 24h to musi być grzana 24h XDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Anaheim:
Powiedziało to przed tobą ze 20 osób. Ok, rozumiem. Mieszkam w domu i intuicyjnie nie wpadłem na to, ze w bloku jest "nieco" dalej z kotłowni niż 10 metrów rury miedzy bojlerem w piwnicy a kranem.

Tak czy inaczej ciepłą woda to niezbędne medium. To jakiś absurd, że jest limitowana godzinowo. To tak jakby Twój dostawca internetu wyłączył wszystkim w godzinach 8-16 i 22-6 bo w dzień "wszyscy" są
  • Odpowiedz