Wpis z mikrobloga

Mam ząb do leczenia kanałowego, dziś mi coś tam przy nim robiła, wiem tyle że wyczyściła i wprowadziła chyba coś do środka oraz zabezpieczyła plombą jakąś
Ktoś kojarzy co ona właściwie zrobiła? Mówiła że będzie boleć ale to co się dzieje to tragedia i #!$%@? w #!$%@?
W międzyczasie mam iść na prześwietlenie
#dentysta
  • 7
@BercikSrercik: zatruła ci zęba żeby tkanki żywe w nim obumarły, wsadziła opatrunek tymczasowy i zamknęła zęba, to ma teraz działać a na następnej wizycie wyciągnie wszystko ze środka, wyczyści kanały i założy plombę już na stałe
@BercikSrercik usunęła pewnie nerw i dala kwasek cytrynynowy plus antybiotyk , z tego co kojarze ( jak się myle to poprawcie mnie). Jak boli to powodem może być nie do końca usuniety nerw.
Pierwsze dwie tabletki apapu max czyli 1000mg paracetamolu puściły po 2h, kolejne 2 już nawet nie dawaja nic tylko uśmierzyły. Ale apap sam w sobie jest #!$%@?. Lecę po robocie do apteki po Ketonal i się przekonam
@BercikSrercik: nie będzie sie utrzymywał cały czas, max Cie to poboli dwa dni, jak sama nazwa mówi, będzie sie truł, wraz z obumarciem będzie Cie coraz mniej bolał, ale jesli będzie Cie jeszcze bolec np przy jedzeniu albo przy zmianie temperatur np gdy cos pijesz ciepłego czy zimnego to poinformuj o tym dentystkę na nastepnej wizycie bo byc moze potrzebne będzie wiecej czasu. Moze Ci wmienić zatucie lub zostawić na jeszcze