Wpis z mikrobloga

  • 2
@gomezikpl: Znalazłam z 3 agencje rekrutacyjne, gdzie posłałam CV. Oni oddzwaniali na krótka rozmowę typu co ogarniam i w jakich sektorach mogą szukać mi pracy i aplikowali z moim CV do różnych firm, jak firma była zainteresowana to ustawiali rozmowę i tak to szło. Miałam może większy problem, bo jestem dostępna od maja dopiero, ale i tak odezw jest satysfakcjonujący i mam nagrane jeszcze z 3 rozmowy poki co
  • Odpowiedz
@somskia Mam nadzieję że uda ci się nie być jak te polskie biurwy z maltańskich funduszy inwestycyjnych z którymi miałem "przyjemność" współpracować. Idź siać tam kulturę pracy mirabelko i powodzonka, bo to jednak fajno wyglada w cv. Trzymam kciuki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@somskia: powodzenia, byłem tydzień na Malcie i zwiedziłem całą. Moja koleżanka tam pracowała w funduszu i mega jej zazdrościłem a po tej wizycie przestałem xD
  • Odpowiedz
@RobHajs ale co tam jest do wspólczucia? PE/VC jest dla mnie najbardziej przepłacaną branża jaką znam. Biorąc pod uwagę specyfikę Malty to będzie pracować w funduszu działającym jako ZAFI, który najczęściej pełni rolę figuranta dla AFI które potrzebują kogoś kto w papierach będzie widniał. No offence @somskia nie umniejszam Twojej pracy ale nie ma czego się bać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niemamwiedzy: chodzi o miejsce do życia, Malta jest bardzo mała, dość brudna i ciasna a mieszkańcy to typowi południowcy którym nie do końca zależy np. na tym żeby autobus kursował zgodnie z rozkładem ʕʔ
  • Odpowiedz
@RobHajs już myślałem że praca jest problemem. O Malcie faktycznie słyszałem różne plotki od osób tam mieszkających, aczkolwiek z opowieści tych wynika że faktycznie jest jak piszesz ale z racji tego że to są południowcy to w przeciwieństwie do nas - ciemiężonego ludu północy umieją cieszyć się życiem i tym co mają.

Natomiast jeżeli praca będzie tym czym myślę że będzie to bardziej bym się obawiał ścigania listem gończym za malwersacje
  • Odpowiedz
@somskia: gratulacje! Ogólnie Malta jest super, oprócz pogody bardzo fajni ludzie, w pracy zazwyczaj jest luźny klimat, co może cię na początku zaskoczyć mając porównanie z Polską. Fakt, jest lekki bałagan jak to na południu i na dłuższą metę trzeba po prostu przymknąć na to oko.
  • Odpowiedz