Wpis z mikrobloga

@Qba1996 ale trochę i dobrze, że te wizyty powstały. Potem człowiek idzie ze skręcona kostką do lekarza i siedzi wśród tych bab kaszlących, które nawet nie potrafią zasłonić twarzy przy tym. A tak na zwykłe przeziębienie to co zwykłe i pyk następny. Nie hołduję 'segregacji', tylko sposobowi na szybkie wizyty. Zanim taka geriatryczka wejdzie, usiądzie rozbierze się to juz często mija 10 minut jej wizyty. A tak przez telefon to raz dwa.
  • Odpowiedz
@Qba1996: może Polacy się wreszcie naucza, krok pierwszy zrobiony

W NL to norma ze jak masz objawy przeziębienia czy grypy to siedzisz ku*wa w domu a do lekarza dzwonisz. Jak będzie trzeba to do ciebie przyjedzie.

Teraz tylko trzeba ogarnąć system lekarzy rodzinnych którzy odwiedzają pacjentów u źródła i może jakoś ten trup zwany Polska służba zdrowia będzie funkcjonował. Dodałbym jeszcze holenderski wkład własny (do 385 eur rocznie płacisz z własnej
  • Odpowiedz
@Qba1996: tak, powiem więcej, nawet coś takiego było w czasach gdy nie było żadnej epidemii ( ͡° ͜ʖ ͡°) słowo klucz: wizyta domowa, na przykład kiedy ja w wieku 19 lat złapałem ospę wietrzną to gdy dzwoniłem się rejestrowac to baba powiedziała żebym nie przychodził do przychodni bo ludzi pozarażam, w zamian kazała mi podać adres i dzień później przyjechał doktor ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Czy podczas którejkolwiek epidemii w historii ośrodki zdrowia w ten sposób izolowały się od ludzi?


@Qba1996: czy kiedykolwiek w ludzkości były narzędzia do wywiadu zdalnego podczas epidemii?
  • Odpowiedz
@Qba1996: No tak, lepiej wbić z choroba zakaźną - nie tylko covid jest takowa - i pozarażać wszystkich tam obecnych. Wcale nie jest logiczniej wcześniej zadzwonić i jeśli jest taka potrzeba, przyjść na umówiona godzinę, gdy w przychodni będzie minimum ludzi.
No, ale po co nam takie wynalazki jak telefon i logistyka? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Qba1996: PROSIMY NIE WCHODZIC ZADZWON


@godoto: ta zadzwoń... Zawsze był problem się dodzwonić, ale odkąd jest korona to w ogóle jest dramat, bo oczywiście lepiej, zeby personel w pustej placówce patrzył w sufit, zamiast zrobic wiecej stanowisk / numerów do telefonicznej rejestracji / obsługi... Wielu ludzi nie ma możliwości dzownić np. cały dzień, a czasem to konieczność. Internet? A po co to komu...
Zresztą w ogóle to jest absurd, żeby
  • Odpowiedz
No tak, lepiej wbić z choroba zakaźną - nie tylko covid jest takowa - i pozarażać wszystkich tam obecnych. Wcale nie jest logiczniej wcześniej zadzwonić i jeśli jest taka potrzeba, przyjść na umówiona godzinę, gdy w przychodni będzie minimum ludzi.

No, ale po co nam takie wynalazki jak telefon i logistyka? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Biala_dama: Zwroc dodatkowo uwage na napis na dole. To wskazuje na to,
  • Odpowiedz