Wpis z mikrobloga

  • 18
307 + 1 = 308

Tytuł: Wszystko za życie
Autor: Jon Krakauer
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788381912488
Tłumacz: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 232
Forma książki: książka
Kolejny reportaż z serii amerykańskiej Wydawnictwa Czarne opowiada historię Chrisa McCandlessa (aka Alexa Supertrampa), który po ukończeniu studiów porzuca swoje dotychczasowe życie, oddaje oszczędności na cele charytatywne i zaczyna żyć życiem wagabunda. Jego największym marzeniem jest samotna wyprawa na Alaskę, do której dąży przez cały czas.

Autor opowieść o losach Chrisa McCandlessa przeplata historiami innych, podobnych do niego szaleńców (?) oraz swoimi wspomnieniami z własnych wypraw. Krakauer stara się odpowiedzieć na pytanie, kim był Chris. Marzycielem, szaleńcem, włóczęgą? Na pewno nieszablonowym człowiekiem, którego motywacji i sposobu bycia nie wszyscy mogą rozumieć. Ja należę do takich osób. Zbyt często jego wybory były kompletnie lekkomyślne i zwyczajnie głupie. Być może gdyby nie to książka miałaby inne zakończenie...

Na pewno należy docenić autora za wyciśnięcie maksimum z dosyć skromnego materiału, jaki miał do dyspozycji. Książka nie jest długa, ledwie trochę ponad 200 stron, czyta się ją przeciętnie. Nie sądzę, aby pozostała mi w głowie za rok czy dwa. A, i jeszcze jedno - na podstawie tej książki Sean Penn nakręcił słynny film o takim samym tytule. Niestety, nie widziałem go, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy warto. Może obejrzę go za jakiś czas...

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #usa #czytajzwykopem #podroze #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
SonoIo - 307 + 1 = 308

Tytuł: Wszystko za życie
Autor: Jon Krakauer
Gatunek: biograf...

źródło: comment_1642545317xqbUTQf7qAMATvq318QNYZ.jpg

Pobierz
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.8 / 10) (6 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 232

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-26 - Użytkownik DerMirker ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-05-02 - Użytkownik smierdakow ocenił na: ★★★★★★★★