Wpis z mikrobloga

Ta sama płaca na tym samym stanowisku na przykładzie pracownika fabryki XD

Opowiem wam Mirki jakie #pieklokobiet mnie spotkało jak pracowałem w fabryce lodów.
Była to fabryka lodów w pewnym niedużym mieście, zatrudniała ona sporo ludzi - kobiety i facetów.
Wszyscy dostawali takie samo siano na umowie zlecenie, a podział prac był niezwykle chaotyczny.
Raz do obsługi maszyny, która wymagała 2-3 osób przydzielona była tylko jedna, a raz
do maszyny, która wymagała jednej osoby przydzielano kilka, a czasami nawet i 10 bo ktoś źle obliczył ilość osób xD

Jednak największym hitem był podział pracy według płci xD
Wymienię listę prac a wy spróbujcie zgadnąć o jaką płeć chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Płeć A:
- obsługa paleciaków
- ustawianie kartonów, streczowanie
- przenoszenie baniaków z czekoladą
- mieszanie trzymetrowym wiosłem w kotle z lodami
- mycie baniaków na myjce
- udrażnianie kanalizacji (przesrana robota)
- sprzątanie łopatą resztek po lodach
- nawalanie młotem w zamarznięte palety lodów

Płeć B:
- układanie lodów w kartonach
- kontrola jakości
- dolewanie syropu do maszyny
- mycie podłóg
- obieranie lodów z papierków i segregacja

Brawo, udało wam się zgadnąć - faceci wykonujący wszystkie najcięższe prace, kto by się spodziewał?
Dodam jeszcze, że za gadanie na stanowisku pracy facetów rozdzielano, a babeczki gadały w najlepsze i nikt im uwagi nie zwracał.
Bywały też laski, które z pogardą patrzyły jak układam kartony i ledwo się wyrabiam, bo dokładały kartonów na siłę mimo próśb, żeby trochę zwolniły xD

#pieklomezczyzn #pieklokobiet #rownouprawnienie #lewackalogika #bekazlewactwa #blackpill
  • 9
@co_to_za_zycie opisywałem podobny mechanizm gdy pracowałem na studiach przy sortowaniu ulotek. Dziewczyny siedziały przy biurkach i wkładały ulotki do środka gazet a my nosiliśmy im te gazety, potem zabieraliśmy, pakowaliśmy w kartony, i wywoziliśmy paletami. Z przerwy wołali nas po 5 minutach bo było nas mniej. Dziewczyny siedziały na kawie po pół godziny.
Oczywiście każdy miał taką samą stawkę godzinową.

Ale u mnie dobrze się skończyło bo jeden chłopak się wkurzył gdy
@sildenafil: klasyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie zrobiliscie z ta podzywzka, szanuję. U mnie sezon na lody się skończył no i więcej tam nie poszedłem ale pewnie do dzisiaj tam tak jest xD No i u mnie większość kady kierowniczej to były kobiety niestety, chociaż jedyny facet kierownik był niezłym psychopatą i chyba odpowiadało mu dręczenie pracowników