Wpis z mikrobloga

W moich podeszłych #beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm zaczyna nawalać przewód - w zależności od ułożenia słyszę prawą słuchawkę - klasyk.

Chciałbym jednak zrobić sobie jakiegoś fajniejszego moda przy okazji - na lutowaniu się znam na tyle, że nie będzie to problemem.

Chcę zrobić odłączany kabel do słuchawek - czyli zamiast kabla na stałe, jakiegoś jacka czy może mini XLR - ale nie znam się zupełnie na robieniu "audiofilijskich" kabli audio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ktoś może mnie pokierować w dobrą stronę w zakresie tworzenia własnych kabli? Zupełnie nie wiem czego szukać i od czego zacząć.

#audio #audiofile #sluchawki #diy #hifi
  • 6
@Colek: xlr to nie, bo masz tu polaczenie niesymetryczne. Kup dobrej jakosci wtyki i zlacza, nakamichi ma dobrej jakosci i w miare tanie. Przewod ekranowany z czystej miedzi, zadbaj tylko aby grubosc przewodu w srodku chociaz te 0.2 byla
@brakloginuf: właściwie jak mi pokazałeś już kabel i wtyki to już praktycznie wszystko wiem, dzięki wielkie :D

Wiesz z czego robi się te 'kolorowe' oploty na kable, co potem go usztywniają? Albo pod jakim hasłem tego szukać?