Wpis z mikrobloga

Hej, wybieram się do Paryża na dłuższy weekend, mam kilka rzeczy poplanowanych, ale cały czas myślę jeszcze nad planem, może ktoś z szanownego grona mirko był już w tym mieście i podzieli się swoimi uwagami. Mam kilka pytań:

1. Wersal - w pierwszą niedzielę miesiąca wstęp jest darmowy, zastanawiam się czy warto tam pojechać - jest trochę za miastem i czy w tą pierwszą niedziele nie będzie czasem ultra tłumów (może ktoś korzystał z takiej opcji)?
2. Kabarety - wiadomo, że klasyka to Moulin Rouge, ale bilety od 100 euro to dla mnie za dużo. Może ktoś zna jakiś tańszy zamiennik tego słynnego kabaretu i może się podzielić recenzją?
3. Jedzenie - czy macie może jakieś sprawdzone knajpy, w których da się zapłacić za obiad max 15-20 euro/osoby?
4. Jakieś inne porady, fajne miejscówki itp? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#paryz #francja
  • 4
  • Odpowiedz
@pro666full: W tą pierwszą niedzielę to bym obierał jakieś mniej popularne miejscówki z listy, w Wersalu nie byłem ale w Pompidou czy Luwrze to była masakra, godzina i więcej czekania, a mniejszych muzeach nawet w centrum zupełny luz. Ogólnie Wersal zawsze był zatłoczony, nawet poza sezonem. Weź też pod uwagę, że ogrody wersalskie o tej porze będą dość słabe. Ja bym odpuścił.

3. W kebabie czy w tanim chińczyku spokojnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pro666full: 1. Robisz rezerwację na stronie pałacu więc easy, wchodzisz na daną godzinę. jak przy kupnie biletu wybierzesz niedzielę to jest cena biletu 0 EUR.
2.moulin rouge jest mega i moim zdaniem warto, tańsze alternatywy to lido, crazy horse
3.polecam the fork, częste zniżki o 50% i boullion chartier Pigalle
4. Taras widokowy Montparnasse
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: dzięki za odpowiedź, będę miał tylko 3 pełne dni więc postanowiłem odpuścić bo chyba rzeczywiście gra nie warta świeczki o tej porze roku.

@pan_krawczyk: dzięki, sprawdziłem theFork i wygląda bardzo korzystnie cenowo, bardzo dużo zniżek nawet 50%, aż się Polakowi wierzyć nie chce że to tak działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz