Wpis z mikrobloga

Wróciłem na weekend z #krakow do jednej z podgórskich miejscowości wypoczynkowej w #malopolska. Kraków przy tym co się tutaj wyprawia jest uzdrowiskiem dla ludzi z chodobami płuc. Ludzie nie mają pojęcia, że od przyszłego roku przepisy uchwały antysmogowej uczynią nielegalnymi 90% pieców zainstalowanych tutaj. Informowani o tym fakcie bagatelizują go, bo przecież „i tak nikt tego nie sprawdzi”. Na podhalu prawdo budowlane jak i żadne inne nie za bardzo się przyjęło. Co mi będzie bolszewik mówił jak mam żyć, hurra husaria, figurka św. Andrzeja Boboli na parapet i jakoś to będzie. Jak kogoś nie stać na gaz to wystarczy nie palić meblami i kupić piec węglowy 5 klasy. Problemem nie jest bieda materialna tylko bieda umysłowa

#smog #polska #patologiazewsi #zalesie #bekazpodludzi
aei9077 - Wróciłem na weekend z #krakow do jednej z podgórskich miejscowości wypoczyn...

źródło: comment_164235242237fSUWE6mdnaAcPvzi24z4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@aei9077: Czujesz to? To dioksyny synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach palonych śmieci o poranku. Raz nasi spalili w małej kozie całą wersalkę. Cała wioska pachniała... polską.
  • Odpowiedz
@aei9077: Ci ludzie maja #!$%@? mózg kadzidłem wiec im to nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aż mi się przypomniał Mirek co tez u rodziców swojej różowej był na weekend i latał dronem i pokazał jaki syf z komina leci. A najlepsze jak od paru lat ludzie zaczęli ostro chorować na raka to…. wezwali egzorcyste xD
  • Odpowiedz
@moze_nie: >Teraz odpowiedz sobie ile taki piec kosztuje?
I za co ma kupić go rodzina żyjąca od 1 do 1 na zero albo na minusie.

Chłopie, to jest wioska w której się urodziłem i znam prawie każdego z tych domów z imienia i nazwiska. W jednym z najbogatszych rejonów kraju. Może 10% z nich potrzebuje dopłaty. Tu nie chodzi o kasę. To jest problem mentalny. Stanąłbyś koło tych domów i popatrzył
  • Odpowiedz