Wpis z mikrobloga

@Hanslik: Ja nic nie kojarzę, żeby się dla kolekcjonerki coś zmieniło? A tak to najlepiej robić sportowe + sportowe kolekcjonerskie, bo w zasadzie robisz jedno, a składasz papiery o dwa i masz niejako dwie podstawy do posiadania broni - to tak w skrócie.
  • Odpowiedz
@kukurykuu: @ShogunSdz: Dawno nie śledziłem tematu po 7 miesięcy czekałem na oświadczenie o niekaralności... i słyszałem o ustawach, które ma wprowadzić PIS na niekorzyść - miały to być dodatkowe wysokie coroczne opłaty dla "kolekcjonerów", stąd pomyślałem, że pewnie już dawno wprowadzili jak większość swoich planów i chciałem spytać czy może ktoś coś wiecej wie. Skoro nikt o niczym nie słyszał to pewnie jest po staremu.

BTW dużo roboty
  • Odpowiedz
@Hanslik: @kukurykuu: @M4lutki: @ShogunSdz:
Nic się nie zmieniło, to straszenie czarną wołgą.

Najprościej robić pozwolenie do celów sportowych i na podstawie dokładnie tych samych dokumentów równocześnie pozwolenie do celów kolekcjonerskich.

Obecnie trzeba liczyć 7-12 miesięcy, w zależności od tego, jak przypasują terminy egzaminów PZSS i postępowań w WPA.
  • Odpowiedz
BTW dużo roboty z tym ? Chodzi i ilość poświęconego czasu na zdobycie pozwoleń. Mam trochę na głowie i nie chciałbym się jakoś super mocno obciążać


@Hanslik: Obecnie trzeba liczyć 7-12 miesięcy, w zależności od tego, jak przypasują terminy egzaminów PZSS i postępowań w WPA.
Ale to głównie czekanie, na kolejne terminy, w ciągu pierwszych 3 miesięcy trzeba się przygotować do egzaminu.
Teoria to 3-4 wieczory, praktyka -- w zależności
  • Odpowiedz
@Polinik: Pamiętasz może łączne koszty +/-? Wg braterstwa EU to 1664zł, ale chcąc zrobić sportowe + kolekcjonerskie, a do tego jakieś lekcje dokupić i potem broń ( nowa / używana - jaki wybór lepszy ? ) Pewnie się tego nazbiera.
  • Odpowiedz
@Hanslik:
Jedyne stałe koszty o których mogę powiedzieć to:
1. Wniosek do WPA o pozwolenie do celów sportowych: 242 PLN.
2. Wniosek do WPA o pozwolenie do celów kolekcjonerskich: 242 PLN.
3. Wniosek do WPA o dopuszczenie: 10 PLN.
4. Wniosek o pozwolenie na zakup broni: 17 PLN
  • Odpowiedz
stąd pomyślałem


@Hanslik: następnym razem nie myśl proszę.. tylko sprawdź, bo zrobisz sobie lub co gorsza komuś krzywdę, a tym bardziej w kwestii tak wrażliwej jak pozwolenie/posiadanie broni.
  • Odpowiedz
@Emill: Komu i czym zrobię krzywdę ? :) Mam colta walkera od 4 lat - strzelam regularnie. Właśnie w ten sposób sprawdziłem - m.in. od tego jest mikroblog. Nikt nie jest zmuszany do odpowiedzi więc mimo szczerych próśb daruj sobie tego typu kąśliwości.
  • Odpowiedz
Komu i czym zrobię krzywdę ? :)


@Hanslik: rozpowszechniając niesprawdzone lub nieprawdziwe informacje możesz wprowadzić kogoś w błąd, którego skutki mogą być różne.

Nikt nie jest zmuszany do odpowiedzi więc mimo szczerych próśb daruj sobie tego typu kąśliwości.

no jakie kąśliwości? wpadasz, mówisz, że coś się zmieniło.. kilka osób szuka co się zmienił i zastanawia się, po czym okazuje się, że nic się nie zmieniło i odpisujesz.... że ci się
  • Odpowiedz
@Emill: Ja pytam, a nie oznajmiam - niczego nie rozpowszechniłem. Jakie mogą być skutki spytania o aktualne prawo dotyczące pozwolenia kolekcjonerskiego ? Taka ustawa była w planach partii rządzącej jeszcze jakiś czas temu. Przecież nie będę dzwonił do odpowiedniego urzędu celem dopytania bo w Internecie informacje mogą być nieaktualne :D

Nie bądź służbistą - wrzuć na luz
  • Odpowiedz