Wpis z mikrobloga

Zna ktos moze alternatywe dla ubezpieczenia z nfz?
Nie mam mozliwosci rejestracji jako bezrobotny ale moge kiedys potrzebowac ubezpieczenia (tj. wizyty w szpitalu). Kolega wlasnie wyladowal i dalo mi to do myslenia w szczegolnosci ze komornik ma z czego sciagnac.
Nie usmiecha mi sie placenie dobrowolnego nfz bo to zdzierstwo :P
#neet #nfz #ubezpieczenie
  • 9
@JanTheMan: Gdzieś czytałam komentarz, że można tak: jakieś zlecenie na miesiąc, (np. u kolegi za jakieś symboliczne grosze), przez ten miesiąc i kolejne 30 dni masz ubezpieczenie, spłukać, czynność powtórzyć.
@hansschrodinger: :( wlasnie sobie zdrowie zniszczylem przez prace miedzy innymi tak to ubezpieczenie nie bylo potrzebne :P @motokate: to juz ostatecznosc chyba dla mnie ale jak nie bedzie wyjscia to tak zrobie tez o tym myslalem.
Chodzilo mi jednak bardziej o ubezpieczenie ktore pokryloby koszt szpitala a ktore nie jest nfzem
@JanTheMan jeżeli Ci się nie uśmiecha dobrowolnie płacić NFZ to niestety nie masz za bardzo innej możliwości. Są ubezpieczenia które mają pakiety z lekarzami i zabiegami ale nie będzie obejmować wszystkiego.

Nie ma w Polsce substytutu ubezpieczenia takiego jak NFZ oferuje
@JanTheMan: Czemu nie możesz zarejestrować się jako bezrobotny?

Nie musisz być zarejestrowany bez przerwy, żeby mieć ciągle prawo do świadczeń. W taki sposób: rejestrujesz się, jak dostajesz decyzję o rejestracji to składasz wniosek o wyrejestrowanie. I 30 dni od dnia wyrejestrowania masz prawo do świadczeń. I przed upływem tych 30 dni znowu się rejestrujesz, jeśli potrzebujesz UZ.
Gadalem wczoraj z kumplem I jest jeszcze opcja krusu czyli masz hektar ziemi I placisz stawke 400 zl na kwartal za emeryture I uz ale to jeszcze poczytam o tym