Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda następująco. Dwie osoby mieszkające razem, pod tym samym adresem. Jedna, źle się czuje i jest pozytywna, druga osoba czuje się ok i jest negatywna. Oboje zaszczepieni dwiema dawkami, a dodatkowo osoba negatywna przyjęła trzecią dawkę kilka dni temu.
Czy osoba negatywna jest na kwarantannie/izolacji domowej? Słyszałem, że niby nie. W e-pacjencie jednak są dwie wiadomości, o nałożeniu kwarantanny w dniu badania oraz wiadomość o negatywnym teście (1h temu pojawiły się wyniki).
#koronawirus #zdrowie #kwarantanna
  • 17
@sramnawas: A ile się czeka na taką aktualizację? Mamy nadzielę dziś. A jutro mam ważne sprawy do załatwienia i nie chce ich już przekładać skoro jestem zdrowy i w pełni zaszczepiony.
@Vadzior: oni to zmieniają jak szaleni i nigdzie nie aktualizują chyba starych FAQów, niby teraz obowiązuje to:

;;Od 15 grudnia status ozdrowieńca i zaszczepienie nie chronią przed kwarantanną, gdy na Covid19 zachoruje domownik. By cieszyć się wolnością muszą jeszcze wykonać test na Covid-19 i uzyskać negatywny wynik.;;
@Vadzior negatywny wynik testu, jeśli jesteś w pełni zaszczepionym domownikiem i od niego minęły dea tygodnie zdejmuje z Ciebie kwarantannę od razu kiedy wpłynie wynik, wiec dobrze powiedziała
@Vadzior Jak ci tak powiedziała, to możesz wychodzić, ale i tak złapiesz. Zależy na czym tobie zależy, żeby wychodzić czy żeby kogoś nie zarazić. Możesz mieć wyrąbane.