Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PowrotnikPolska: też jestem zainteresowany. Wiem, że ulga pit dla powracających jest do zarobków 85 000 zł. Nie jest jednak jasne dla mnie, czy to górny limit którego nie można przekroczyć (wtedy utrata ulgi) czy też ulga nalicza się dla zarobków do tego progu, a to co powyżej już będzie opodatkowane normalnie.
  • Odpowiedz
@skydancer a w którym roku wróciliście? 2022 czy 2021 bo jeszcze w grudniu było że 2021 się łapie a już od stycznia na stronie powroty.gov.pl jest że tylko zmiana adresu od 2022. Sam muszę się dowiedzieć bo właśnie podatek ale i zdrowotna i emerytalno/rentowna mają być opłacane przez rząd.
  • Odpowiedz
@PowrotnikPolska: czy Ty z tytułu pracy płacisz jakiekolwiek podatki w pl? To nie jest czasami ulga dla tych co wrócili, ale zaczęli pracę dla firm w Polsce, płacą zusy, dochodowe itd.?
  • Odpowiedz
@gonzo91: Po przeprowadzce do Polski musi opłacać wszystkie podatki w PL bo tu będzie jego ośrodek interesów życiowych. To jaka to firma nie ma znaczenia dla podatku dochodowego.
  • Odpowiedz
@kcpi Z tymi 183 dniami to masz na myśli ośrodek życiowy? Więc muszę zmartwić, że to nie jest jedyne kryterium więc jak się uprą to mogą resztę tj. żona dzieci, rachunki, umowy na Ciebie.
  • Odpowiedz
@KoleS46: nie, bez osrodka zyciowego akurat. Aczkolwiek mam wrazenie, ze w takim przypadku to by musial sie znalezc jakis "zyczliwy", zeby byly z tego tytulu problemy
  • Odpowiedz