Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości przejrzałem ostatnio profile kilku konfederatów i może coś mi umknęło, ale czy zauważyliście że oni kompletnie nic nie wypowiadają się w sprawie zbliżającej się potencjalnej agresji że strony rosji? Tak jakby dla nich problem na wschodniej granicy w ogóle nie istniały, a są to rzeczy istotne z punktu naszego bezpieczeństwa. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mnie. #konfederacja #polityka #rosja #ukraina #bialorus
  • 18
@Heisenbird To kiedy zaatakuje? Bo miał w 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 i teraz już za tydzień, dwa, trzy... Itd.

Serio, o rychłej pelnoskalowej inwazji ruskich na Ukrainę czytam regularnie od 2014, i to kilka razy do roku. Nie znudziło się to wam jeszcze? Ja mam wrażenie, że temat powraca gdy nie ma czym innym straszyć opini publicznej.

A obecnie sprawa wygląda tak, że Rosja ma gorszą pozycję do
Serio, o rychłej pelnoskalowej inwazji ruskich na Ukrainę czytam regularnie od 2014, i to kilka razy do roku. Nie znudziło się to wam jeszcze? Ja mam wrażenie, że temat powraca gdy nie ma czym innym straszyć opini publicznej.


@lemek3: Porównywanie obecnej sytuacji do Ukraińskich faków sprzed lat świadczy tylko o zupełnym braku wiedzy w temacie.

Obecnie też ruscy koszą poważne pieniądze dziki wysokim cenom surowca i zwyczajnie nie opłaca im się
@Zuben

Porównywanie obecnej sytuacji do Ukraińskich faków sprzed lat świadczy tylko o zupełnym braku wiedzy w temacie.


Zgadzam się. Tyle, że ja nie o tym. Ja tylko wytykam fakt, że o rychłej ruskiej inwazji media wałkują już można powiedzieć regularnie... Jakby... ile można? To będzie trochę jak z tym chłopcem co krzyczał, że wilki idą.

Nie koszą, przez wycofanie [...]


Bzdura... Oczywiście, że koszą. Przecież te kontrakty długoterminowe są oparte o ceny
sprawa wygląda tak, że Rosja ma gorszą pozycję do takiej operacji niż w 2014, a mimo tego wtedy nie zdecydowała się na taki krok.


@lemek3: Weź się zatrudnij w NATO jako ekspert bezpieczeństwa, bo tamtejsze tęgie głowy mówią co innego, ci wszyscy generałowie to straszni debile muszą być. Pozamiatasz ich jednym palcem.
Przecież te kontrakty długoterminowe są oparte o ceny rynkowe, więc niezależnie czy sprzedają spot czy nie, mają ogromne zyski w porównaniu do poprzednich lat


@lemek3: Właśnie nie bo spora część sprzedaży gazpromu to były kontrakty krótkoterminowe!!!

Nie wiem po co tak zakłamywać rzeczywistość... Amerykanie też zaczęli słać LNG do Europy, dopiero jak cena surowca poszybowała w kosmos, a tak tankowce miały kierunek Azja.


@lemek3: No tak bo cena w europie
@LuxEtClamabunt: Ale kto mówi o bezpośrednim ataku? Jest wiele inny metod jak można w białych rękawiczkach zniewolonic jedno państwo od drugiego. Niech za przykład służy chociażby nasza ex umowa gazowa. Takie przykłady można mnożyć.
@lemek3: Jakiekolwiek działania wojske lub propagandowe prowadzone przy naszych granicach przez Rosję nam po prostu finansowo szkodzi. Nikt nie mówi o bezpośrednim ataku, ale takie akcje jak np te ktore działy się na granicy białoruskiej lub nie wiem, przeniesienie iskanderow do Kaliningradu, powoduje bezpośrednia ucieczkę kapitału z naszego kraju. Pieniądz lubi spokój, a tego typu zachowania temu nie służą tak w dużym skrócie.