Wpis z mikrobloga

Okazało się, że obywatele Ukrainy nie korzystają tak chętnie z naszego systemu zdrowotnego, więc z przeznaczonych 2 mld złotych na ten cel Polska wydała tylko 582 mln złotych. Konfiarze już plują antyukraińskim jadem, więc nim zaczną kłamać "ile to Polacy dopłacają do ich leczenia" mam garstkę prostych wyliczeń:

W Polsce według oficjalnych statystyk w 2022 roku było 786 tys. osób pracujących z Ukrainy. Gdyby przyjąć, że każdy z nich zarabiał tylko minimalną to rocznie wpłacili tytułem składek zdrowotnych (9% podstawy) około 2,2 miliarda złotych do budżetu NFZ. Z tytułu PIT wpłacili dodatkowe 2,6 mld zł do budżetu państwa.


W sumie około 5 miliardów złotych tylko z dwóch "podatków", to jest 10 razy więcej niż poniesione koszty leczenia. Oczywiście dochodzą inne podatki płacone przez nich i zapewne większość zarabia powyżej minimalnej, więc to są takie skromne wyliczenia. Zatem nie, nie dopłacamy ani grosza, wręcz to oni pracują na nas.

#konfederacja #bekazkonfederacji #neuropa #ukraina #rosja #ruskapropaganda
Jarusek - Okazało się, że obywatele Ukrainy nie korzystają tak chętnie z naszego syst...

źródło: Screenshot 2023-07-03 at 20-57-33 Leczenie Ukraińców kosztowało nas o wiele mniej niż planował rząd - M... (najstarsze komentarze)

Pobierz
  • 77
  • 15
@zafrasowany: @PiccoloColo @blah1blah2
Z emeryturami Konfederacja też kłamała:

Liczba dopłat wypłacanych obywatelom Ukrainy nie jest wielka, to obecnie 1170. Zakładając, że do każdej emerytury dopłacane jest przeciętnie tysiąc złotych miesięcznie (różnica między polską emeryturą minimalną a średnią emeryturą ukraińską), rocznie może to polski system kosztować około 14 mln zł. Nie są to wielkie kwoty. Na koniec 2022 polskim ZUSem było objętych 746 tys. pracowników z Ukrainy. Gdyby przyjąć, że każdy z
@Jarusek: O jakie kłamstwo chodzi, bo jestem ciekawy? Z tego co kojarze to zwrócili uwagę na problem, który nam PO-PSL zafundował. Zauważ, że ta kwota na dziś nie jest duża, ale jaka będzie za 10 lat? Ilu Ukraińców za 10 lat będzie pracować u nas a ilu będzie brać emeryturę? Taki gest mamy żeby przywileje dać ale dlaczego mamy to robić? Konieczne to jest? A jak by trzeba było przywilej zlikwidować
  • 2
O jakie kłamstwo chodzi, bo jestem ciekawy

@shiznit: Tu opisałem ich wszystkie kłamstwa (tam się pomyliłem w wyliczeniach i zaniżyłem kwotę wpłat przez pracujących Ukraińców, zjadłem jedno zero, powinno być ponad 2 mld zł)
https://wykop.pl/wpis/71697813/manipulacje-konfederacji-na-temat-emerytur-ukrainc

ale jaka będzie za 10 lat

@shiznit: o typowe... To porozumienie już ma 10 lat. Zatem za kolejne 10 lat przypuszczam, że niewiele się zmieni w sprawie dopłat.

do 1,2 mln zł w ubiegłym roku.
@Jarusek

- wymagane jest odprowadzenie przynajmniej jednej składki na ubezpieczenie emerytalne w Polsce

POtrzymaj piwo

- 20 lat udokumentowanego stażu pracy dla kobiet i 25 lat udokumentowanego stażu pracy dla mężczyzn

Papier wszystko przyjmie albo archiwum spłonęło na wojnie

- uzyskanie wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn

- zamieszkanie na terenie Polski i zalegalizowany pobyt

Trudno spełnić te warunki będąc obywatelem państwa, w którym kwitnie korupcja? LOL

Proszę jeszcze
  • 5
@shiznit: po 11 latach obowiązywania tej umowy tylko około 1000 dopłat. To chyba dementuje te twoje wszystkie brednie o "korupcji, papier przyjmie wszystko, archiwum spłonęło".
Już ktoś to napisał, opłaca się to np. ludziom z Kartą Polaka. Ponadto opłaca się to całej Polsce, bo zachęca to do pracy w Polsce - mamy tanią siłę roboczą, której nam bardzo brakuje.
Po prostu przyznajcie się, że zostaliście okłamani/zmanipulowani przez konfederacką propagandą antyukraińską.

Co