Wpis z mikrobloga

@cr6d: Troche lepsza od poprzedniej, wieksze spektrum misji, bedzie wykonywala loty na Ksiezyc i na Marsa, lepiej zintegrowana z europejskim przemyslem, lepsze metody produkcji, drukowanie 3D, lesze metody laczenia metalu, bedzie montowana poziomo zamiast pionowo, bedzie miala krotszy okres produkcji i przygotowania do startu (1 miesiac zamiast 2), konfigurowalna, wiec zastapi Sojuza, z ktorego w uslug w ogole zrezygnujemy, bedzie wykorzystywac te same silniki na paliwo stale co rakieta Vega-C,
nie było tego w tabelce, jak tak to szacuneczek, 4 boostery to nie 2


@Jeffrey_M: Ariane 6 oferuje 2 opcje -> 62 która ma 2 boostery i 64 która ma 4 boostery (dla tej masz wartości w tabelce). Możliwość latania z tylko 2 boosterami pozwala na porzucenie Soyuza, bo masz rakietę o analogicznych możliwościach.

@johnblaze12345: Są to nowe boostery, bo wykorzystuje się Core Stage z Vegi-C, dzięki temu można zrobić
@bambus94: Przeciez jest juz praktycznie gotowa. W tej chwili wioza pierwsza sztuke do Gujany Francuskiej. W przyszlym tgodniu zaczynaja sie testy na stanowisku startowym. Jesli wszystko pojdzie dobrze, to pierwszy start zgodnie z ostatnio podanym terminem, czyli drugi kwartal roku.