Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od środy próbuję uzyskać auto zastępcze z #ubezpieczenia OC sprawcy w firmie Wiener TU. Podchodzą do tego w sposób "nie mamy pańskiego palta, i co nam pan zrobisz". Auta jak nie było tak nie ma. Codziennie telefonuję i dostaję informacje, że oznaczają sprawę jako pilną. Wysłałem oficjalnego maila, ale zanim ktoś się do niego odniesie to minie pewnie kilka dni. Wynająć auta na własną rękę nie mogę, bo za stawkę jaką mi podali, ktorą akceptują nie jestem w stanie wypożyczyć nigdzie żadnego auta (85 zł za dzień). To moja mała #afera . Jutro weekend bez auta. Do pracy mam 35 km, żeby dojechać to sie musze prosić znajomych o pożyczenie auta, ale ile można. Widząc ich podejście do sprawy, już wiem że będą kręcić z odszkodowaniem.
  • 6
@mountagne: Przedstawiłeś z samego początku, że auto jest Ci NIEZBĘDNE do wykonywania zawodu? Bez wnikania w szczegóły?

Wydaje mi się również, że możesz wypożyczyć auto w rozsądnych pieniądzach (ale nie ich stawkach bo są po prostu śmieszne) i później zadać zwrotu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: tak przedstawiłem ze jest mi niezbędne. Jak dalej tak będą robić to w poniedziałek ide do firmy, która zajmuje sie odszkodowaniami i przy okazji wynajmują auta to mi coś poradzą. Nie moge w nieszkończoność prosić znajomych o auto.
@mountagne: Znajdź wypożyczalnie z Twojego regionu. Oni bardzo chętnie biorą takich klientów i później sami sobie dochodzą kasy z OC sprawcy za pojazd zastępczy. Weź od nich ofertę i zadzwoń do Wiener, że potrzebujesz auta i masz ofertę z najbliższej wypożyczalni i ją bierzesz bo w okolicy nigdzie nie ma za 85 zł. Wiener wtedy przyśpieszy z decyzją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlNeri: boję się tylko, że potem Wiener będzie sie domagał zwrotu różnicy ceny wynajmu od tego co oni sobie życzą. W ich regulaminie najmu auta jest napisane "koszty najmu mogą być niezrefundowane lub ograniczone do poziomu cen występujących w wypożyczalniach współpracujących z Wiener
TU S.A. Vienna Insurance Group."
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlNeri: złożyłem zapytanie do wypożyczalni. Czekam na odpowiedź od nich. Przedstawię im jaka jest sytuacja. Pewnie jest tak piszesz, bo przecież nie ma możliwości aby wynająć auto za 85 zł dziennie. Pewnie ich sposobem na oszczędzanie na odszkodowaniach jest mówienie, że już pilnie załatwiają auto, a mają to w dupie i szukają osłów. Szkoda, że ja też okazałem sie osłem przez 3 dni. Dzięki za podpowiedzi