Wpis z mikrobloga

TLTR: Firma Euro Call Center naciaga na różne sprzety udawajac instytucje publiczną.

Kojarzycie może takie akcje jak dba o zdrowie? Miła Pani (która w rzeczywistości jest dobrze napisanym botem który działa na tyle dobrze że osoby starsze nie są w stanie tego wychwycić) dzwoni i namawia na odbiory darmowych pulsoksometrów, masażerów itd. W rzeczywistości jest to kolejny #scam jak garnki itd.

Wczoraj znowu do mnie zadzwonili z informacja że w sobote mogę sobie przyjść na "DARMOWY", "REFUNDOWANY" masażer, a jako że jestem z #lodz stwierdziłem że w sumie czemu nie. Zapisałem się przy użyciu imienia HRYNGILDA(bocik nie wychwycił XD). I mam zamiar spróbować jutro tam podjechać i ostrzec staruszków przed wejściem którzy będą tam podchodzić. Gorący apel do was Mireczki. jeśli ktoś z waszych bliskich ma jutro jakieś spotkanie w Centrum biznesowym Faktoria na Dowborczyków 25 od razu wybijcie mu to z głowy (tyczy się to wszystkich akcji typu "Lubuskie/Łódźkie dba o zdrowie" itd.

Jeszcze żeby tego było mało zadzwonili dzisiaj do mnie z informacją że maja przy imieniu HRYNGILDA (XD) zapisane dwie osoby i niestety mam przyjść z kimś, plus dodatkowo zaczęła mnie namawiać na jakieś masaże XD

Firma niestety na zapytanie o dane osobowe od razu się rozłącza ale jeśli będziecie udawać głupa i zapiszecie się na spotkanie to okazuje się że firma Euro Call Centre jest administratorem danych osobowych. (podejrzewam że dane mają z sieci Orange bo rodzinę i znajomych z mojej sieci wydzwaniali). Na linkedinie można zobaczyć masę negatywnych komentarzy pod ich profilem. Jeśli jesteście obdzwaniani przez nich a nie chcecie jest tam formularz do wypełnienia ale podejrzewam że tak samo jak infolinia nie działa ten formularz pewnie też.

Wołam: @Watchdog_Polska @Sierzant_Bagieta myślicie że moglibyście że ktoś od was mógłby zając się tym tematem?

Będe wdzieczny za plusowanie żeby jak najwiecej ludzi mogło to zobaczyć.

#scam #oszukujo #pytanie #polska (dla zasięgów) #lodz
  • 5
@TypowaCebula: My tu prawem do informacji publicznej, niestety, nic nie zdziałamy. Hm, rady ze znaleziska ze zgłoszeniem do UOKiK mają sens. Jeśli firma wprowadza w błąd, tworząc wrażenie, że dzwoni w imieniu instytucji publicznej, to może już nadaje się pod zgłoszenie na policję/prokuraturę, a już na pewno do instytucji, pod które jak można odnieść wrażenie się podszywa (np. tu MZ i NFZ), niech ostrzegają w swoim zakresie przed takimi sytuacjami.
PS