Wpis z mikrobloga

#reda #rumia #gdynia #gdansk
Szukamy sobie obecnie z niebieskim jakiegoś kąta. Mama niebieskiego znalazła w necie jakieś małe domy od dewelopera w Rumii i Redzie w cenie 6k/M2. Obecnie mieszkamy w Wawie i te ceny są trzy razy wyższe za mieszkanie na naszym osiedlu. Jaką macie opinię o tych miastach?
Czy są jakieś plusy i minusy? Znajomy który ma domek wakacyjny gdzieś w okolicy Sopotu mówi że ceny w niektórych sklepach są wyższe w wakacje i zasięg komórek jest kiepski.
  • 31
@daddyissues_: Ziomek ostatnio kupił mieszkanie właśnie w Redzie i cóż, jak macie auto, a najlepiej dwa, to może tego tak nie odczujecie, ale generalnie to zadupie jest. Ale do Gdyni dość blisko, także autem to raz dwa można dojechać. Bez auta bym się do Redy czy Rumii nie pchał.
Co do cen - w sieciówkach ceny nie rosną raczej, a zasięg jest normalny. Reda to nie wieś.
@Laaq: Jeśli nie wyśle do wieczora przypomnisz mi się? Teraz nie mam linku pod ręką.
@prostamol_mirko: Wypinanie w moim wieku grozi wypadnięciem dysku( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą ja lubię wieś, niebieski woli miasto i raczej on będzie miał problem.
@hnq-: @starplatinum: Tak żem myślała. A czy chociaż miasteczko jest ładne i bezpieczne? Nie ukrywam że dla mnie to priorytet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: ok.

A czy chociaż miasteczko jest ładne i bezpieczne?


Fajny duży park. A czy bezpieczne, raczej tak. Chociaż od kiedy zaczęli budować nowe bloki to zjechało się trochę nowej patoli.
@hnq-: pochodzę z Gdańskiego przymorza i tu aktualnie mieszkam.Miałem grubą rozkmine gdzie kupić mieszkanie.Z racji ze jestem zawodowo związany z Gdynią i mam trochę dość ruchu ulicznego wybrałem osiedle WillBud w Rumii Janowo.Stosunkowo blisko las ,nie czuć jeszcze takie presji miasta jak to jest na przymorzu.
Blisko na Rewe,a ze latam na kajcie latem to mi to bardzo pasuje .
Cena za mieszkanie 57m^2 z komórka i miejscem parkingowym podziemnym to
@daddyissues_: generalnie Rumia i Reda to takie miejscowości 'przejezdne'. To w zasadzie wsie, które ewoluowały w małe miasteczka. Nie ma tam centrum/rynku tak jak w miasteczkach z dłuższą historią. W zasadzie to taka podmiejska sypialnia. W Rumi na plus ładny park, w Redzie spory aquapark z saunarium, o ile lubicie takie klimaty i dzięki temu jest tam skumulowanych obok siebie kilka knajp. Zarówno Reda jak i Rumia to od strony zatoki
@daddyissues_: kiedyś też myślałem, że to zadupia, ale w ostatnich latach się bardzo rozwinęło i w sumie pod kątem mieszkania to Reda i Rumia są spoko do życia, nie są to wsie z jednym sklepem i kościołem. A w kolejnych latach biorąc pod uwagę, że ceny nieruchomości w trójmieście popier#$oliło to zapewne będą się dalej rozwijać. Minusem jednak jest to, że jak pracujesz w trójmieście to trzeba dość sporo liczyć na