Wpis z mikrobloga

#kanalsportowy #mlm #piramidafinansowa #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu

Nie znałem kanału youtube Stanowskiego, więc nie mam opinii na jego temat. Widzę, że chyba jest osobą popularną o dużym zasięgu.

Część z was już słyszała o multi level marketingu (MLM) - fikcyjnej idei wymyślonej dawno temu przez oszustów w USA celem zamaskowania piramidy finansowej. Każdy, kto działał lub działa naganiając nieświadomych ludzi do firm stosujących multi level marketing i kto przekonuje, że MLM to zupełnie normalny sposób robienia biznesu, jest zwyczajną szumowiną. Multi level marketing jest jednym z najbardziej perfidnych oszustw finansowych jakie istnieją, dotykającym ogromną liczbę ludzi.

Stanowski wystąpił gościnnie na kanale youtube prowadzonym przez Macieja Wieczorka. Wieczorek kiedyś naganiał ludzi do pewnej MLMowej firmy, a obecnie przedstawia się jako „strateg biznesu, autor 6 książek” i prowadzi kanał youtube o tematyce biznesowej. Po tym, jak pojawił się w sieci film krytycznie przyglądający się osobie Macieja Wieczorka, ten postanowił nagrać odcinek, w którym przekonuje, że MLM to normalny sposób prowadzenia biznesu i że odnosił sukcesy działając w MLM.

Sympatia internautów do Stanowskiego może zostać przeniesiona na innych ludzi, którzy nie zasługują na promowanie w mediach. Warto zachować większą ostrożność w przyjmowaniu zaproszeń od youtuberów. Byle oszołom może założyć garnitur i udawać eksperta w internecie.

Stanowski w odcinku o aferze najmanowo-słowikowej dobrze mówi:

Ja nie mogę patrzeć na to, co się dzieje w tym kraju. Ludzie, którzy na to nie zasługują, są wynoszeni na piedestał, stają się celebrytami, stają się ludźmi znanymi. Przecież to jest chore. Ale to się może wydarzyć tylko przy waszym współudziale, bo bez was zostaną zapomniani, będą na śmietniki historii, tam, gdzie powinni być.
renalum - #kanalsportowy #mlm #piramidafinansowa #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
...

źródło: comment_1642087828vd9zq7q2rJSckf8Bt8py0n.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Jeżeli kogoś interesuje opis zagadnienia MLMowego oszustwa sporządzony przez polskich ekspertów (prawników, ekonomistów, urzędników), to uprzedzam, że nie znajdziecie rzetelnych materiałów. Wszystko, na co traficie, jest napisane przez ludzi zupełnie niewiarygodnych. W języku polskim znajdziecie wyłącznie pro-MLMową propagandę.

Polecam materiały w języku angielskim:

Książki i konferencje:
- Multi-Level Marketing Unmasked - Why Multilevel Marketing Is Unfair and Deceptive (2017) LINK
- Ponzinomics: The Untold Story of Multi-Level Marketing (2020) LINK
- Danger
  • Odpowiedz
Sympatia internautów do Stanowskiego może zostać przeniesiona na innych ludzi, którzy nie zasługują na promowanie w mediach. Warto zachować większą ostrożność w przyjmowaniu zaproszeń od youtuberów. Byle oszołom może założyć garnitur i udawać eksperta w internecie.


@Instrybutor_z_Orlenu: chyba nie doczytałeś do tego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@renalum: Tu chyba chodziło o zwykłego youtubowego crosa. Ludzie z KS zapraszają innych twórców, u innych się pojawiają żeby powiększyć swoje zasięgi, zabieg stary jak sam yt.
  • Odpowiedz
@renalum: z chęcią oglądnę bo szczerze mówiąc nie wiem co jest takiego złego w mlm (poza znajomymi którzy się tym zajmują :D) w czym to jest gorsze od innych form zarabiania kasy?
  • Odpowiedz
@Aerwin: MLM jest fikcyjną ideą służącą do zamaskowania piramidy finansowej. Ludzie działający w MLM są uczestnikami w piramidzie finansowej. Zarabiają tylko ci na szczycie. Reszta traci pieniądze.
  • Odpowiedz
@renalum: no wlasnie nie do końca. W piramidzie finansowej ludzie wpłacają hajs a w mlm sprzedają jakieś #!$%@?. Nikt nie wpłaca, więc nikt nie traci kasy. Wiadomo że kokosów z tego nie ma ale jak ktoś sobie dorabia do studiów albo renty handlując perfumami albo hochlami to gdzie problem?
  • Odpowiedz
@renalum: Szanuję Cię za kilkuletnie już, merytoryczne oranie scamu jakim są MLMy.

Jednocześnie mam pytanie - skąd w Tobie ten upór w temacie? Przejechałeś się na czymś takim (albo ktoś Ci bliski)?
  • Odpowiedz
@Wariner: Dzięki.
11 lat temu byłem werbowany do pewnej MLMowej firmy. Nie skusiłem się i zapomniałem o tym wydarzeniu (nie wiedziałem wtedy, czym jest MLM). Tematem MLMowych piramid zainteresowałem się kilka lat później, kiedy członkowie mojej rodziny i znajomi zaczęli być werbowani przez różne MLMy i trzeba było im opowiedzieć, że to scam. A potem założyłem konto na wykopie (2014) i zacząłem pisać komentarze. Skala MLMowego oszustwa, korupcji i dezinformacji robi
  • Odpowiedz