Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że z rana gdy sprawdzam poziom płynu chłodzącego to bojka jest poniżej minimum? Dolać płynu tak żeby było normalny poziom czy lepiej zostawić na takim stanie? Dodam, że niedawno wyminiałem wężyk i zbiornik bo #!$%@?. #e46 #bmw
  • 22
  • Odpowiedz
@SZVCH: jak Ci płyn ucieka to lepiej weź taksówkę, bo jak się zagotujesz na drodze w zimę, to będziesz pechowcem over 9000. Dlaczego #!$%@?ął wężyk?
  • Odpowiedz
@Nolimit: swiezo po wymianie wezyka i zbiornika, zalali mi plyn i chyba odpowietrzyli, dzisiaj z ciekawosci sprawdzilem poziom, gdy odbieralem auto od mechanika to nie sprawdzalem bo podobno na cieplym to nie powinno sie sprawdzac poziomu. Wezyk strzelil po lekkim upalaniu
  • Odpowiedz
@Nolimit: No latalem sobie boczkiem na lodzie az z pod maski zaczela wydobywac sie para a po zagladnieciu pod maske ukazal mi sie waz oderwany w miejscu zaznaczonym na rysunku :D
  • Odpowiedz
@Yata_tata: wlasnie zalalem do odpowiedniego poziomu plyn i zobaczymy jak to bedzie wygladalo z rana, narazie nie wydaje mi sie zeby to bylo cos wiecej niz to bo normalnie trzyma temperature, juz nie wyswietla sie ikonka plynu chlodniczego jak to bylo przed wymiana.
  • Odpowiedz
@Yata_tata: no mozliwe, bo oni odpowietrzali to na goracym silniku a teraz jak zalewalem to gdy odkrecalem ta srubke obok korka to syczalo jakby uciekal nadmiar
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZVCH: no to dobrze robili. Odpowietrza się na gorącym. Wtedy otwiera się termostat i płyn krąży po całym układzie. Odkrecales korek na rozgrzanym silniku tak? To będzie syczeć. Przykład... Weź słoik nalej gorącej wody lekko potrzasnij i odkrec nakrętkę. Też zasyczy. To jest wyrównywanie ciśnienia
  • Odpowiedz
@Yata_tata: nie, odkrecalem ta srubke na zimnym i jak odkrecalem to syczalo a pozniej przestalo (samochod ponad dobe na dworzu) i co ciekawe bojka od plynu pokazala mi po tym odpowiedni stan czyli max XD
  • Odpowiedz
@ruski_czoug: daj spokoj, teraz co chwile sprawdzam stan plynu. Mysle czy na wiosne/lato nie wymienic pompy wody profilaktycznie () Ostatnio na trasie 450 km wyskoczyl mi check engine i tak jakby auto nie mialo mocy a na postoju ledwo co oddychal (przygasal) Wylaczylem baware, odpalilem ponownie po 10sekundach i smigala jak nowa, nic sie nie dzialo, check engine tez znikl. Zaskakuje mnie ta fura ʕ
  • Odpowiedz