Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: Zależy. Znam takich, którzy mają ścianę zabudowaną sprzętem komputerowym. Poprzykręcane po prostu do ściany aby się chłodziło lepiej. :P

Ps. Można było kiedyś na coś takiego dotację nawet dostać, teraz nie wiem.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: co to jest ten rendering bo nigdy nie czaję, że tyle godzin się robi. Jak w programie robisz ten model, to on wygląda tak jak na tym obrazku czy nie? Możesz na bieżąco zmieniać jego kolory, cień, blask itd przecież tak? I widzisz na bieżąco zmiany. To co to jest rendering....
  • Odpowiedz
@wykopowy1: Teraz już sobie wyobrażam bo wiem jak będzie to wyglądało. Ale jeśli chodzi o oświetlenie i inne efekty to najpierw renderuje się małą próbkę. Np zamiast 8000x2000, to renderujesz 1000x400 i patrzysz czy jest ok.

A już niedługo zamiast wyobrażać sobie to będę miał takie coś fizycznie na biurku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
fizycznie na biurku ( ͡ ͜ʖ ͡) odpowiedz


@Migfirefox: Drukarkę 3d kupujesz?

Masz jakieś strony, portofolia czy coś, gdzie ktoś wrzuca efekty swojej pracy? Tzn, zaczyna się uczyć dopiero i pokazuje projekty. Ile można np ogarnąć po x godzinach. Wiadomo, że zależy od człowieka, no ale można się przyjrzeć mniej więcej co można osiągnąć po roku zabawy z 3dxmax czy innym blenderem i obserwować po
  • Odpowiedz
Drukarkę 3d kupujesz?


@wykopowy1: Nie. To jest projekt lampy rowerowej. Na tym obrazku jest po prostu pokazana ewolucja projektu. Od pierwszego pomysłu aż do najnowszych. Tylko zamiast z miedzi to będzie z aluminium bo miedź droga i strasznie ciężka.

Stron nie znam bo nie patrzę na razie na nic innego niż to co tu wrzuca
  • Odpowiedz
@wykopowy1: To jest inspiracja http://www.kolumbus.fi/hietala2/jukka/teholed/teholed.htm

A później stopniowo podnosiłem poprzeczkę sobie i poprawiałem projekt. W tym momencie z lampki która miała mieć w porywach do 9 watów urosła do "działa fotonowego" które będzie dysponowało mocą 30 watów. Będę miał takie 2 na kierownicy.

Skoro będzie na biurku to kupiłeś tak?


@wykopowy1: Jutro jadę do firmy, która będzie mi je produkowała z poprawionymi planami. Już wiem, że materiał na
  • Odpowiedz