Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu twierdzę, że jeśli chodzi o ceny #nieruchomosci to najbardziej #!$%@? nie są w #warszawa, ale w #krakow. Bo wprawdzie średnia cena jest ciągle w Warszawie wyższa, ale to w Krakowie ciężej znaleźć oferty w "rozsądnych" cenach. Sam nie miałem czasu tego policzyć, ale z pomocą przyszedł mi Grudniowy raport cenowy serwisu bigdata.rynekpierwotny.pl.

I faktycznie wychodzi na to że, o ile średnia cena za m2 na rynku pierwotnym w Krk to 11047 vs 12152 w Warszawie, to już jak spojrzymy na rozkład cen, w Krakowie zaledwie 12% ofert na rynku pierwotnym ma cenę za m2 < 9tys PLN, a nawet w Warszawie takich ofert jest 17%, nie mówiąc już o pozostałych największych miastach gdzie zazwyczaj to grubo ponad 1/3 ofert.

running - Od jakiegoś czasu twierdzę, że jeśli chodzi o ceny #nieruchomosci to najbar...

źródło: comment_1642008574y8VQI5o5UDvEiDlqdrQMQ2.jpg

Pobierz
  • 11
@running: JA mam na szybko takie przemyślenie że Dwie najtańsze lokalizacje w tych miastach to: Złocień już prawie cały sprzedany, coraz mniej tam gruntów i nowych etapów, stoi od lat, a Białołęka w Wawie dopiero de facto powstaje tak naprawde (poprawcie mnie jesli sie myle) - wiec wciaz ta cena tam jest troche nizsza + jest duzo wiecej inwestycji tam, niz na Złocieniu (ponownie - tak mi sie wydaje, moge sie
@running: nie bez powodów Kraków ma najgorsze rentowności etc. jakby wszyscy wypierali fakt że z roku na rok jest mniej studentów bo mamy niż demograficzny oraz coraz więcej ludzi będzie wybierać inne opcje kształcenia niż studia, ponadto turystyka nadal leży. Jakie skomunikowanie w Krakowie i sąsiednich dzielnicach xD Kraków ma kilkadziesiąt wąskich gardeł komunikacyjnych i tylko dzięki pracy zdalnej jakoś to działa od 2 lat, przed pandemią takie miejsca jak Mateczny,
@KromkaMistrz: Białołęka jest obszarowo względnie duża, trudno powiedzieć, że dopiero powstaje, bo część o nazwie Tarchomin stoi od PRL-u, ale coś jest w tym, co mówisz, sporo się tam buduje na odludziu. Wsi nowych ostatnio nie dołączano, ale zabudowuje się włączone kilkadziesiąt lat temu. Ursus już zmienił charakter na blokowisko, teraz zabudowuje się tereny po fabryce, wiadomo, że to skażone, mieszkania drogo nie pójdą. Do tego Wawer, tradycyjnie domy, teraz coraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: Ostatni teren włączony do Warszawy to Wesoła w 2002.

Białołęka poza częściami przy Wiśle (Tarchomin i Nowodwory, nazywane razem "Tarchodworami") to do niedawna niemal same nieużytki.

Teraz intensywnie zabudowywana różnymi osiedlami. Ale niestety - słaba komunikacyjnie. Trudno liczyć tam na dogodny dojazd do centrum Warszawy.

Ale też dlatego jest tańsza, niż np. taki Ursus, który jest praktycznie przy dwóch liniach kolejowych.
@running: Przeglądając ogłoszenia na rynekpierwotny w Krakowie 90% jest nieaktualna (złe ceny „od”, pomieszana dostępność względem rzeczywistej + brak niektórych inwestycji). Jeżeli tak samo maja skonstruowane swoje bigdata to nawet za darmo nie opłaca się przeglądać.