Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy mając budżet 3,5k zł na ekspres dobrym wyborem będzie Melitta Barista T Smart F83/0-102? Nie ukrywam, że zainteresowała mnie możliwość zdalnego odpalenia ekspresu ( ͡° ͜ʖ ͡°). A może inny model/producent? Szacowane użycie około 6 dużych kaw dziennie. #kawa #ekspresdokawy #melitta #jura #nivona #kawatime
  • 22
@olito: Aplikacja przydaje się wyłącznie do obsługi ekspresu podczas konfiguracji kawy. Z łóżka to sobie nie odpalisz, bo musiałbyś go trzymać cały czas włączonego z podstawioną szklanką i bez płukań/czyszczeń.

Ta Melitta jest fajna, w tej cenie masz też najnowsze Nivony z serii 79X - ale dość irytujące jest umiejscowienie panelu na ruchomej wylewce. Podzespoły praktycznie identyczne.

Oba łatwe w obsłudze, robią dobrą kawę i użytkowanie jest raczej tanie (jak korzystasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alhakeem: Bardziej mi się podoba design Melitty. A czym sie różni F85 od F83 oprócz podświetlania filiżanek i automatycznej zmiany komory z ziarnem?
@olito: szybki jesteś.... Pod koniec 2021 kupiłem f86. Ogólnie ekspres ok, ale nie jest bez wad. Zużywa bardzo dużo wody, sam się przekonasz. Kolejna sprawa, ma problemy z osuwaniem się kawy do młynka. Póki co testuję na nim drugą kawę i to samo się dzieje. Też nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza ale do komory w której znajduje się blok zaparzać za sypie się trochę kawa. Nie wiem czy tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szym3kSzym3k: ze wszystkich, które sobie obejrzałem w podobnej cenie design Melitty najbardziej przypadł mi do gustu. Poza tym chciałem już robić kawę w weekend. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szym3kSzym3k: @alhakeem: ekspres przyszedł dziś, fajna obsługa a kawa wychodzi przepyszna, 20 lat używałem kawiarki i myślałem, że piję dobrą kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedyne co na razie zauważyłem: pobierana jest mniejsza ilość mleka niż sie ustawi.
@olito: Kawa jest dobra tak jak pisałem (jak na automat). Co do mleka - też to zauważyłem. Mam szklanki 350 ml a według ustawie leje tam chyba 390 ml kawy mlecznej. I mimo wszystko gorzej spienia mleko niż DeLonghi, ale z kolei tam jest ten nieszczęsny odjemnik. Ogólnie ekspres jest super. No i sam zobaczysz, że często mu trzeba wody dolewać. Ale może to przez system czyszczenia układu mlecznego.
P.s. też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szym3kSzym3k: Częste uzupełnienie wody nie wydaje mi się problematyczne, obok stoi zawsze pełna Brita. Zamontowałem ten filtr co dostałem razem z ekspresem, widziałem, że na allegro są zamienniki o wiele tańsze. Polecasz jakieś konkretne, czy nie używasz? Apka też mi się bardzo podoba, szczególnie prostota tworzenia własnych przepisów.
@olito: To jest moja druga Melitta. Wcześniej miałem jeden z podstawowych modeli i wierz mi zużycie wody było o wiele mniejsze. Zdziwisz się jak po 4 kawach zbiornik wody będzie pusty. Filtrów wcześniej nie używałem. Od wielu lat też używam dzbanka, ale teraz też oprócz tego będę używał filtrów do ekspresu. Na Allegro widziałem ofertę 6 filtrów za 60-kilka zł. Myślę że będzie ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szym3kSzym3k: Wody rzeczywiście schodzi dużo, ale to przez czyszczenie układu, staram się dolewać na bieżąco. Natomiast po tym jak wyciągnąłem z lodówki niedomknięty zbiornik z mlekiem i cała zawartość znalazła się na podłodze, zamówiłem lancę do mleka.
@olito: ja w ogóle nie używam pojemnika, tylko rurkę wkładam bezpośrednio do kartonu od mleka. Nie masz problemu z osuwaniem się kawy do młynka? U mnie jest tak że młynek pobierze jakąś ilość kawy, zmielić ja a później działa "na sucho" bez kawy. Muszę ją ręcznie popychać. Dodatkowy gdy myje blok zaparzać za to jest tam bardzo dużo zmielonej kawy. W poprzedni j Melicie tak nie było.