Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dzisiaj rano odpalam samochód, przejeżdżam do najbliższego zakrętu na jedynce bo w sumie nikt za mną nie jedzie to niech się silnik rozgrzeje. Biorę skręcam, wbijam dwójkę i tu zonk, wciskam gaz a obroty nie wzrastają, samochód gaśnie, odpalam, jedynka, zwiększam obroty, dwójka i znowu to samo mimo wciskania gazu obroty spadają i samochód gaśnie. Dopiero za trzecim razem wszystko poszło jak należy.

Przejechałem jakieś trzy minuty i stojąc na stopie poczułem smród spalonej gumy, następnie pięć minut jazdy do pracy bez żadnych komplikacji, biorę parkuje, zaciskam ręczny, puszczam hamulec i co? Samochód się stacza. Odpalam jeszcze raz, coś tam se poprawiam parkowanie, zaciskam ręczny i stoi.

Teraz wracałem z pracy i też bez większych komplikacji, jedynie raz znów zmieniając z jedynki na dwójkę przez jakąś sekundę miałem wrażenie, że mimo wciskania gazu obroty stoją ( na szczęście nie spadają) ale zaraz ruszył jak z kopyta xd

#!$%@?, mam już dość tego samochodu. Ja coś czuje, że po wizycie u mechanika i liście rzeczy do zrobienia po prostu sprzedam go w #!$%@? na szrocie

Licząc pozytywnie, że dadzą mi złotówkę za kilogram, samochód waży 1,4t a ja dalem za niego 3,7k to będę tylko 2,3k w plecy xd trochę droga nauczka ale przynajmniej wyciągnę z niej lekcje xd

#samochody #zalesie #mechanikasamochodowa
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: Jakbyś szukał to będę miał starocia do sprzedania, pali od ręki, jeździ, klimatyzacja działa, kilka lat temu podwozie zabezpieczane antykorozyjnie, przeglądy przechodzi bez wizyty u "znajomego technika".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: linki od ręcznego stoją, standard w tym aucie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja nawet po naprawie i dołożeniu sprężyn do zacisku nie używam go od listopada do marca. A co do szarpania to kiedy ostatni raz wymieniany był filtr paliwa i tankowałeś? Paliwo na zimę ma troszkę inny skład bo przy niskich temperaturach podobne cyrki mogą się dziać
Dzisiaj rano odpalam samochód


@Anty_Chryst: wczoraj odpalam samochód, wsiadam z synem i wiozę go do szkoły, za 10 min ... co jest kur .. ? Wszystkie szyby zaparowane, nie działa nawiew. Wycieram szyby maseczką by coś widzieć. Już widzę jak mechanik mnie kroi na parę stów. Ale dzisiaj nawiew działa ... WTF? Jeździć i obserwować, jechać do mechanika. ... jak żyć? ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Anty_Chryst: tak, ręcznego nie ruszasz, a blokujesz auto skrzynia biegów wrzucając np. 1 przy parkowaniu. Chyba, że stoisz z górki przodem, to wtedy wsteczny zapinaj.

Gdyby się sytuacja powtórzyła, to staraj się zrobić szybki test z wciśniętym sprzęgłem/biegiem jałowym i dodaniem gazu - sprawdzisz wtedy, czy te obroty nie rosną, bo go dusił napęd, czy sam silnik ma problem wejść na obroty. Zawsze jakieś zawężenie możliwych przyczyn.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikau: jeszcze co do tego zwalniania to właśnie jak jadę np już 55, chce zwolnić do 50 albo jak jest ograniczenie to do 40 i puszczam gaz to on tak jakbym dość szybko hamował i wytracał te obroty. No ale jak wspomniałem też wyżej, jak jestem przed rondem i jadę te 20-25 to puszczając gaz on przyśpiesza xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: no to auto do mechanika na odczyt błędów i sprawdzenie parametrów, o ile sam model niefortunny bo przedliftowe 307 są kapryśne, to sam silnik niezajebliwy wół. To że ciągnie do przodu na wolnych obrotach na biegu to nic niezwykłego bo to diesel i ma spory moment obrotowy, chyba że obroty niekontrolowanie rosną. To twój pierwszy samochód? Jeździłeś kiedyś czymś innym niż pewnie benzynową L'ką?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Philosohero: tak pierwszy i niczym innym nie jeździłem jak na razie.

Będzie trzeba go oddać w takim razie. Nawet nie wiem czy kupować te filtry i jechać z nimi do mechanika czy najpierw jechać do mechanika, bo jak się okaże, że naprawa przewyższa wartość to tylko wydam niepotrzebnie hajs na filtry xd
@Anty_Chryst: Tylko jak kupisz coś za podobne pieniądze to pasowałoby na dzień dobry olej, filtry, rozrząd pozmieniać i jeszcze może się okazać, że jeszcze bardziej się będzie #!$%@?ć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Jedź pierwsze na diagnostykę, ja obstawiam, że to jakieś pierdoły