Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Założyłem konto na linkedin aby móc mieć dostęp do lepszych ofert pracy niż jakieś pseudo oferty z olx i urzędów pracy.
Myślałem, ze to poważny portal przemyślany i z głową jeśli jest tam wiele wykształconych osob z doświadczeniem ktorzy sa niby wartościowi na rynku pracy.
A co zauważyłem po 3 dniach?
1. Żeby być lepszy i fajny zbieraj pokemony ( liczbe kontaktów czytaj znajomych) ala Facebook
2. Obopulne lizanie sie po tyłkach typu potwierdź umiejętności ( tak jesli znajomy potwierdzi umiejętności to rzeczywiście jest to mega dowód)
3. Schemat strony układ 95% ala Facebook
4. Sztuczne kreowanie sie na **uj wie kogo poprzez glupie angielskie opisy swojej pracy (gdzies normalność zanikła i zamiast normalnego opisu pracy podać nauczyciel to przecież podajmy tytuł po angielsku będziemy fajniejsi)
5. Pomijam wszelkie kwestie prywatności jak publikowanie swojego życia publicznie , ale to można zmienić w ustawieniach
6. Opinie o firmach? Kobitka pracującą w firmie wychwalajaca pod niebiosa swoja firmę no bo przeciez w kontaktach ma wszystkich kierowników i prezesów razem wziętych wiec wszelkie niepochlebne komentarze moga byc powodem zwolnienia takiej osoby

Ogólnie podsumowując strona do pompowania sobie ego przez ekstrawertykow, którzy dodają znajomych niczym na fb ( im więcej tym lepiej pamiętajmy poczatki fb). Nieszczerych opinii nt firm w której sie pracuje. Z gigantycznym wysypem pseudo kołczów.

#praca #linkedin #absolwent

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dea246f903de000accf64b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 26
  • Odpowiedz
@oldspiceedit a jak z ogłoszeniami w dziale sprzedaży? Jestem przedstawicielem handlowym i do tej pory ,aesze szukałem przez pracuj.pl staroświecki jestem nie chce mi się tam pchać. Jest sens tam zakładać konto czy na pracuj znajdę to samo?
  • Odpowiedz
PłaskiWładca:

4. Sztuczne kreowanie sie na **uj wie kogo poprzez glupie angielskie opisy swojej pracy (gdzies normalność zanikła i zamiast normalnego opisu pracy podać nauczyciel to przecież podajmy tytuł po angielsku będziemy fajniejsi)


To nie wynika z robienia z siebie kogoś fajniejszego, tylko z tego, że międzynarodowe firmy wymagają angielskiego cv - a linkedin to takie jakby Twoje cv. Jak już szukasz pracy na linkedin, to raczej nie do osiedlowego warzywniaka,
  • Odpowiedz